LGS Sınav Sonuçları Açıklanma Tarihi Belli Oldu

2020 LGS sınavı için yayınlanan kılavuz ile sınav tarihi ve sonuç açıklanma tarihi belirlendi.

EĞİTİM 07.05.2020, 11:00 22.06.2020, 21:39
LGS Sınav Sonuçları Açıklanma Tarihi Belli Oldu

Sonuçlar 16 Temmuz’da 

LGS sınavının tarihi 20 Haziran olarak netleştirildi. Öğrenciler bu sene kendi okullarında sınava girecek. Sonuçlar ise yayınlanan kılavuza göre 16 Temmuz tarihinde açıklanacak. 

Sınav Belgeleri Alınmayacak

Önceki senelerde sınava giriş belgeleri okul müdürlüklerinden teslim alınmaktaydı. Ancak bu sene hareketlilik yaşanmaması adına belgeler okul müdürlükleri tarafından çıkarılıp öğrencilerin sınava girecekleri sınıflarda sıralara konulacak.

Ayrıca bu sene yine sosyal hareketliliğin yaşanmaması için 15 yaşından büyük olan öğrencilerin kimliklerinde de fotoğraf aranmayacak. Böylelikle nüfus müdürlüklerine giderek yeni bir yoğunluğun oluşturulmasının da önüne geçilmiş olacak.

Yurtdışından gelen ya da mevsimlik işçi olarak çalışmakta olan kimseler gibi kendi okullarında sınava giremeyecek öğrenciler de kılavuz da düşünüldü. Buna göre bu kimseler 15 Haziran tarihine kadar il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine başvuru yapacaklar. Böylelikle ikametlerine yakın bir yerde sınava alınmaları sağlanacak.

Öğrencilerin hangi sınav yerinde sınava girecekleri sınavdan 7 gün önce netleşmiş olacak. Ayrıca sınava gelirken öğrencilerin nasıl bir önlem almaları gerektiği de yine buradan ilan edilecektir. Öğrencilerin bu tedbirlere riayet etmesi bulaş riskini minimize etmesi anlamında önem taşımaktadır. Aksi takdirde ikinci bir dalga oluşması riski bulunmaktadır ki bu çok büyük zararlara yol açabilir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)