Kuran Ve Kuantum Enerjisi

Kuantum eğitmeni Murat Tulga Buyruk 1985 de geçirdiği çok ağır bir trafik kazasından sonra açılım yaşamaya başladı. Kazadan sonra Allah kavramını merak etmeye ve araştırmaya başladı. Karşısına çıkan ilim ehli zatlar ile sorularına cevapları almaya başladı.

EĞİTİM 29.01.2021, 10:59
Kuran Ve Kuantum Enerjisi

Kuran Ve Kuantum Enerjisi

Kuantum eğitmeni Murat Tulga Buyruk 1985 de geçirdiği çok ağır bir trafik kazasından sonra açılım yaşamaya başladı. Kazadan sonra Allah kavramını merak etmeye ve araştırmaya başladı. Karşısına çıkan ilim ehli zatlar ile sorularına cevapları almaya başladı.

Kuran ve kuantum enerjisinin ilişkisini fark etti. İsviçre’de prana yaşam enerjisni kullanmayı öğrendi. Düşüncenin bir kuantum enerjisi olduğunu anladı ve kuantum düşünce sistemini kullanma yöntemleri hakkında eğitimler aldı.

Kuantum düşünce sistemi ile tasavvuf arasındaki bağlantıları keşfetti. Tasavvuf vahededi vücudu anlatır, yani sadece Allah vardır.

Beş duyu algısıyla çokluğu algıladığımızı, Allah kavramını ayrı tuttuğumuzu ve bu şekilde farkında olmadan şirke girdiğimizi belirten Buyruk kuantum düşünce sistemiyle beş duyu algısının ötesine geçilebileceğini belirtiyor.

Bu aşamada da kuantum düşünce sistemi ile tasavvufu birleştiriyor. 30 yılı aşkın tasavvuf ve kuantum konularındaki çalışmaları, birikimleri ışığında, kurucusu olduğu MTB Academia’da eğitimler vermeye devam ediyor.

Bilimsel araştırmalara göre gün içerisinde 64bin ile 90bin arasında düşünce açığa çıkartıyoruz ve bu düşüncelerin %90’na yakını olumsuz düşüncedir.

Beynimizin çalışmasına bağlı olarak bir sonraki anımızı yaratıyoruz.

Buyruk, Bakara suresi 284. Ayete istinaden bilinçlerimizde iyi ya da kötü düşündüğümüz ne varsa, gizli veya açık olsa da Allah’ın bizlerdeki Hasib esması ile onu bir gün mutlaka yaşayacağımızı belirtiyor.

Olumlu düşüncenin önemine üstüne basarak değinen Buyruk her düşüncemizin bize geri döneceğini belirtiyor. Olumlu düşünmeyi öğrendiğimizde yapamayacağımız hiçbir şey yok.  

Neyi istediğimizi bilmeli ve düşüncemizi istemediklerimize değil, istediklerimize yoğunlaştırmalıyız.  

Benzer benzeri çeker. Bizden açığa çıkan düşünce bir gün madde olarak karşımıza çıkar.

Kuantum evreni zamansızdır, kuantuma göre her ihtimal aynı anda var olabilir, imkansız denilen her şeyin olması mümkün, her an oluşum var. Peki biz de zamansız olabilir miyiz?

Bilinçaltı geçmiş ve geleceği bilmez, daima şimdidedir, şu andaki komutları alır, yani zaman kavramı yoktur.

Düşünce bu denli önemliyse ağzımızdan çıkan sözcüklerin hayatımızı şekillendirmedeki etkisini de gözden kaçırmamalıyız. Kullandığımız kelimeler bilinçaltında depolanmış olan bilgiyle birleşerek bizim gerçekliğimiz haline dönüşür.

Bu açıdan değerlendirdiğimizde doğru sözcükleri seçmek ve doğru tekniklerle hazırlanmış olumlama ile yapılan çalışmalar bilinçaltına ve dolayısı ile gerçekliğimize olumlu yönde etki eder.

Peki düşüncelerimiz bu kadar önemliyse ve hayatımızı şekillendiriyorsa iş arama sürecimizde kuantum düşünce sisteminden nasıl yararlanabiliriz.

Öncelikle “iş arama” şeklinde ifade ettiğim bölümü “iş bulma” olarak değiştirmeliyiz.

Sonrasında niyeti yani ne istediğini net bir şekilde belirlemek gerekiyor. Niyet etmek yolculukta  nereye varacağını bilmektir.  

İstediğiniz işin bütün ayrıntılarını düşünün, hiç boşluk kalmasın. İşin konusu, pozisyon, yer, bina, masanız, çalışma arkadaşlarınız, kazancınız vb hepsini düşünün ve neyi istediğinize karar verin.

Eğer boşluk kalırsa siz farkına bile varmadan bilinçaltınız o boşluğu sizin yerinize doldurur ve niyet istenilen şekilde gerçekleşmez.

Tüm bunlardan sonra niyetinizin arkasında durmalı ve adım atmalısınız.  İyi bir özgeçmiş hazırlamakla başlayın.

Özgeçmişinizde üst bölümlere iyi olduğunuz konuları, alt bölümlere daha zayıf olduğunuz konuları yazın. İyi özelliklerinizi abartıya kaçmadan öne çıkarmaya çalışın.

Özgün olmaya gayret edin. Sıradan olmayan hobilerinize yer verin. Örnek vermek gerekirse pek çok kişi hobileri arasında kitap okumak, yemek yapmak, müzik dinlemek vb gibi şeyleri basmakalıp sıralıyor.

Siz yemek yapmak yerine lezzetli ve orijinal kurabiyeler yapmak diyebilirsiniz veya kitap  okumak yerine polisiye romanları okumak (ki bu sizin sorun çözme özelliğinizi vurgulayacaktır) diyebilirsiniz ya da müzik dinlemek yerine Münir Nurettin Selçuk dinlemek diyebilirsiniz.

Ancak yazdıklarınız doğru olmalı, aksi halde bu bir gün mutlaka ortaya çıkar ve işe başladığınızda zor durumda kalabilirsiniz. Konu basit dahi olsa hiçbir işveren yanıltıcı bilgiyi hoş karşılamaz.

Sıra geldi iş görüşmesine. İş görüşmesine gitmeden önce o anı  gözünüzde canlandırın ve adım adım yaşayın.

Nasıl olmasını istiyorsanız öyle düşünün. Ses tonunuz nasıl, duruşunuz nasıl, kendinizi nasıl ifade ediyorsunuz, görüşme nasıl sonuçlanıyor, görüşmeye başlarken ve görüşmenin bitişinde ne hissediyorsunuz.

Mülakata giderken başvurduğunuz pozisyona uygun bir kıyafet seçmeniz çok önemli. Sizi ilk gördüklerinde dış görünüşünüze göre bir izlenim edinecekler.

10 ile 30 saniye arasında oluşan ilk izlenimin değişmesi pek kolay değildir. Bu şansınızı iyi kullanmalısınız. Kılık kıyafet kadar hatta daha fazla beden diliniz de çok önemli.

Yüzünüzde hafif bir tebessüm olmalı, başınız ve sırtınız dik durmalı, sağa sola kaykılmamalısınız. Dik durmak için kasılmayın da.

Görüşme esnasında da beden dilinizi iyi kullanmaya gayret edin. Ellerinizi, kollarınızı  birbirine bağlamayın ve arada mümkün olduğunca avuç içlerinizi görüşme  yaptığınız kişiye hissettirmeden gösterin.

Bu sizin güvenilir olduğunuzu anlatacaktır.  Görüşmeden çıktıktan sonra işe davet edildiğiniz anı hayal edin, o an gerçek olduğunda hissedeceğiniz duyguları aynı şekilde hissetmeye gayret edin.

İş bulma sürecinde;

Kendime güveniyorum
Çaldığım kapıların açılmasını seçiyorum
Hayırla iyi haberler almayı seçiyorum
Dürüst, güvenilir ve sevgi dolu insanlarla çalışmayı seçiyorum
İş başvurularımın hayırla sonuçlanmasını seçiyorum
İnsanlarla iyi ilişkiler kurmayı seçiyorum
Başarılı olmayı seçiyorum
Emeğimin karşılığını fazlasıyla almayı seçiyorum
Huzurlu bir iş ortamını seçiyorum
Neşeyle çalışmayı seçiyorum
Yeniliklere ve değişime kolayca ayak uydurmayı seçiyorum
Sürekli öğreniyorum, yeni bilgileri kolayca özümsüyorum
Kariyerimde yükselmeyi seçiyorum
Takdir edilmeyi seçiyorum
Doğru zamanda doğru yerde olmayı seçiyorum
Potansiyelimi gerçekleştirmeyi seçiyorum
Güzel fırsatlarla karşılaşmayı ve bu fırsatları iyi değerlendirmeyi seçiyorum
Kendimi çok seviyor ve takdir ediyorum”
gibi olumlamalar  da yapabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesapları

https://www.facebook.com/murattulgabuyruk/

https://twitter.com/mtbuyruk

https://www.instagram.com/murattulgabuyruk/

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)