KPSS Sınav Giriş Yerleri Erişime Açıldı

2018 KPSS sınav giriş yerleri erişime açıldı. Nerede sınava gireceğini merak eden adaylar ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden sorgulama yapabilir.

EĞİTİM 12.07.2018, 23:04
KPSS Sınav Giriş Yerleri Erişime Açıldı

ÖSYM'den gelen son açıklamaya göre 2018-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sınav giriş yerleri açıklandı. Lisans mezunlarının gireceği genel kültür ve genel yetenek sınavı ile eğitim bilimleri sınavına girecek olan adaylar sınav giriş yerlerini görebilir. Sınava az bir süre kala sınav giriş yerlerinin açıklanması ile adayların heyecanı da katlandı.

Sınav Giriş Yerleri Nasıl Öğrenilir

Eğer siz de KPSS sınavına girecekseniz sınav giriş yerlerinizi öğrenebilirsiniz. 22 Temmuz tarihinde yapılacak olan 2018-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür sınavı ile aynı gün öğleden sonra yapılacak olan 2018-KPSS Lisans Eğitim Bilimleri sınavı için sınav giriş yerleri belli oldu. Adayların hangisi okul, bina, salon ve sırada sınava gireceği sınav giriş belgelerinde yer alıyor.

 Adaylar ÖSYM aday işlemleri sisteminden sınav giriş belgesini görüntüleyebilir. TC kimlik numarası ve AİS şifresi ile adaylar sisteme giriş yapabilirler. Adaylar https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yapmaları hâlinde sınav giriş belgelerine ulaşabilecekler.

22 Temmuz'da yapılacak olan KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu için saat 10.00'dan sonra, KPSS Lisans Eğitim Bilimleri sınavı için saat 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Adaylar kimlik belgeleri ve sınav giriş belgeleri olmadan sınav binalarına alınmayacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)