KPSS Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı

2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavına girecek olan adaylar için sınav giriş belgeleri açıklandı.

EĞİTİM 04.07.2019, 21:00
KPSS Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı

Sınav Ne Zaman?
2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavına girecekler için sınav giriş belgeleri yayınlandı. Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri sınavlarına girecek adaylar hangi okullarda sınava gireceğini öğrendi. Sınav giriş belgesinde bina, salon ve oturacakları sınava kadar öğrendiler. Adaylar sınav binalarına bakmaya önceden gidersen sınav günü geç kalma ihtimali olmayacaktır. 

Adaylar ÖSYM sitesine girerek sınav giriş belgelerinin çıktısını alabilirler. TC kimlik no ve AİS şifresi ile giriş yapılabilir. Adaylar mutlaka sınav giriş belgesinin çıktısını almalıdır. Sınava girerken sınav giriş belgesi ile fotoğraflı nüfus cüzdanını yanında bulundurmalıdır. 

2019 KPSS A grubu Öğretmenlik alan bilgisi sınavı 20 Temmuz’da yapılacaktır. 28 Temmuz’da ise A grubu ve ÖABT sınavı yapılacaktır. 

ÖSYM Uyardı, 15 Dakika Kuralına Dikkat
Binlerce adayın beklediği ilk sınav olan 2019 – KPSS A grubu ve öğretmenlik sınavı 14 Temmuz 2019 tarihinde yapılacaktır. Genel kültür ve genel yetenek oturumu için saat 10.00’dan sonra sınav binalarına giriş yapılmayacaktır. Sınav ise 10.15’de başlayacaktır. 

Eğitim bilimleri sınavı içinse 14.30’dan sonra sınav binalarına giriş yapılmayacaktır. Sınav saati ise 14.45’dir. Bu saatlerden sonra gelen adaylar sınav binaların alınmayacağı için sınava girmek hakkını da kaybedecektir. Adaylar mutlaka sınav yerlerine en az yarım saat önceden gelmelidir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)