KPSS Önlisans Soruları ve Cevapları Erişime Açıldı

4 Kasım Pazar günü gerçekleştirilen KPSS önlisans sınav soruları adayların erişimine açıldı.

KPSS Önlisans Soruları ve Cevapları Erişime Açıldı

AİS'ten İncelenebilir
2018 KPSS önlisans sınavına giren adaylara özel olarak soruların tamamı erişime açıldı. Soruları görüntülemek isteyen adaylar ÖSYM'nin aday işlemleri sayfasına girerek tüm soruları açabilir. Sınava girmeyen adaylar ise herkese açık bir şekilde yayınlanan sorulara bakabilir. Ancak bunlar yüzde 10 ile sınırlı tutulmuştur.

Sınava giren adaylar sorular ile birlikte cevaplarını ve hatta kendi verdikleri cevapları da görebilecek. Ancak unutmadan belirtmek gerekir ki sorular sadece 10 gün boyunca erişime açık olacak. 10 günlük süre 6 Kasım tarihi itibariyle başladı. Dolayısıyla adayların geç kalmadan incelemelerini yapmaları gereklidir. Bunun yanı sıra ÖSYM'den izin almaksızın bu soruların basılması ve dağıtılması yasak olduğu için başka bir yerden erişmek de mümkün olmayacaktır.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?
4 Kasım’da yapılan KPSS önlisans sınavı 25 gün sonra yani 29 Kasım'da açıklanacak. Herhangi bir değişiklik olması durumunda duyuru yapılacaktır. Bu tarihten sonra adaylar kadroların ilan edilmesini bekleyeceklerdir. 2 yıl boyunca geçerli olacak bu puan ile adaylar tercihlerini yapabilecek. 2 yıl sonunda ise yeniden sınav yapılacak ve 2018 yılında alınan puan geçerliliğini yitirecektir. Memur olmak isteyenle için tercih döneminde kılavuz da yayınlanacaktır. Hatalı bir tercih yapmamak için kılavuzun dikkatli bir şekilde incelenmesi icap etmektedir.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE