Kpss Önlisans Ne Zaman Olacak

Kpss sınavı, memur olmak isteyen adayları yakından ilgilendiren konuların arasında yer almaya devam ediyor.

EĞİTİM 25.11.2019, 21:41
Kpss Önlisans Ne Zaman Olacak

Kpss önlisans soruları ile ilgili olarak ardı arkası kesilmeyen pek çok sorular ön planda olmaya devam ediyor. Kamu da çalışmak isteyen adaylar doğal olarak zorlu KPSS sınav maratonunda da ter dökmeye devam edecek. Önlisans sınavı diğer Kpss Lisansa göre iki yılda bir düzenleniyor. Doğal olarak KPSS sınavına hazırlanan adaylarda  iki yıl süreç içerisinde konulara çalışıyor.

KPSS sınavından yüksek alan adaylarında ataması gerçekleşerek iyi yerlere yerleşme şansına sahip olurlar. KPSS önlisans sınavına ise 2020 yılında girmeye başlayacaksınız. KPSS önlisans tahminlere göre Ekim ayının son tarihlerinde yapılması planlanıyor. Önceki sene de Kpss önlisans sınavı 4 Kasım tarihinde yapılmıştı. Fakat 2020 yılı için ise sınavın 18 Ekim de yapılması planlandı. 

KPSS Önlisans Sınavı Yaklaşıyor 

Toplamda bakıldığı zaman KPSS sınavına yaklaşık olarak 10 ay gibi bir süre kaldı denilebilir. Bu yüzden KPSS sınavına da önlisans üzerinden giriş yapacak olan adayların elini mutlaka çabuk tutması gerekecek. Şimdiden KPSS sınavında sorumlu oldukları konulara da çalışılmaya devam ediliyor. KPSS başvuruları ve sınav tarihleri ÖSYM tarafından yapılacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)