KPSS'de En Başarılı Üniversiteler Açıklandı

2018 ön lisans KPSS sınavında en başarılı olan üniversitelerin sıralaması ÖSYM tarafından açıklandı. Polis Akademisi İlk Sırada…

EĞİTİM 21.02.2019, 22:10
KPSS'de En Başarılı Üniversiteler Açıklandı

ÖSYM 2018 ön lisans KPSS sınavının sonuçlarını değerlendirdi. Bu sonuçlara göre devlet üniversiteleri arasında ilk sırada Polis Akademisi yer aldı. İkinci sırada ise GATA yer aldı.

Bu iki üniversiteyi sırasıyla İTÜ, Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi takip etti. Vakıf üniversitelerinin de yer aldığı genel listede ise ilk sırada Hoca Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi yer aldı. İkinci sırada ise Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi yer aldı.

2018 ön lisans KPSS değerlendirme raporu ÖSYM'nin internet sayfasından yayınlandı. Raporu detaylı olarak incelemek isteyen kimseler internet sitesinden inceleme yapabilirler. Bu tür raporlar her sınavdan sonra yayınlanmaktadır. Böylelikle üniversitelerin ve adayların durumları net bir şekilde ortaya koyulabiliyor. Bundan sonra yapılacak sınavlarda da yöntem ve strateji belirlenmesi açısından bu durum son derece önem arz ediyor.

Alanlara göre adayların ne kadar başarılı oldukları eğitim sisteminin geniş çerçeveden fotoğrafını da çekmektedir. Yıllar boyu yapılacak değerlendirmelerin neticesinde ise karşılaştırma yapmak ve bir çıkarımda bulunmak da mümkün olacaktır. Gelecek yıllarda sınava girecek ya da üniversite tercihi yapacak olan adaylar da rapordan esinlenebilir. Bu sayede başarının artırılması da mümkün olacaktır. Her açıdan önemli olan bu rapor erişime bugün açıldı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)