KPSS Başvuruları Başladı

ÖSYM yayınladığı duyuru ile 2018 KPSS başvuruları başladığını duyurdu ve başvuru kılavuzlarını yayınladı.

EĞİTİM 11.05.2018, 14:32
KPSS Başvuruları Başladı

Başvuru ve Sınav Tarihleri

2018 yılı KPSS’si B sınıfı memurluğa atanmak isteyenler için son derece önem arz etmektedir. Zira bu sınavdan alınacak puanlar ile adaylar mülakatsız atanma fırsatını elde edebilecekler.

Tüm herkesin gireceği lisans düzeyindeki KPSS genel kültür ve genel yetenek sınavı 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak. Bunun haricindeki alan sınavları için ise adaylar 28 ve 29 Temmuz tarihlerinde sınava gireceklerdir.  Öğretmenlik için atanmak isteyen adaylar ise 5 Ağustos 2018 tarihinde sınava gireceklerdir. 9 Aralık 2018 tarihinde de Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi yapılacaktır. 22 Temmuz tarihinde yapılacak olan genel yetenek genel kültür sınavı haricindeki sınavlar zorunlu değildir. Dolayısıyla girip girmeyeceklerine adaylar karar vereceklerdir.

Din hizmetleri alan bilgisi testi haricinde diğer sınavlar için başvurular 10 Mayıs tarihi itibariyle başladı ve 21 Mayıs tarihinde sona erecektir. Adaylar başvurularını ÖSYM’nin aday işlemleri sayfasından gerçekleştirebileceklerdir. Bunun yanı sıra her biroturum için adayların belirlenmiş ücretleri de yatırmaları gereklidir. Bu kapsamda genel yetenek genel kültür ile eğitim bilimleri sınavları için 60’ar lira diğer oturumlar için ise 40’ar lira ödenecektir. Sınav ücreti yatırmayan kimselerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Geç başvuru tarihi olan 6 Haziranda başvuracak adaylar ise sırasıyla 90 ve 60’ar lira ücret ödemek durumunda kalacaklardır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Kamil özarın 3 yıl önce
Lütfen ilk okul kura çekimi memurluk için tercih ler ne zaman bilgi verebilir mi sin iz lütfen