KPSS, ALES ve ÖABT Başvuru Tarihleri Güncellendi

ÖSYM sınavlarına başvuru tarihlerinde güncelleme yapıldı ve kamuoyuyla paylaşıldı.

EĞİTİM 14.05.2020, 20:46 22.06.2020, 20:53
KPSS, ALES ve ÖABT Başvuru Tarihleri Güncellendi

Yeni Başvuru Tarihleri

Lisans mezunları için yapılacak KPSS sınavına başvuru tarihleri güncellendi. Yeni tarihler 30 Haziran ile 13 Temmuz arası olarak açıklandı. Sonuçlar ise 22 Ekim tarihinde açıklanacak. Önlisans mezunu adaylar ise 21 Ağustos ile 2 Eylül tarihleri arasında başvurularını yapacak. 

Yıl içinde yapılacak ikinci ALES için başvurular 1-22 Ekim tarihleri arasında alınacak. Sonuçlar ise 7 Ocak 2021 tarihinde açıklanacak. ÖSYM tarafından güncelleme yapılan tarihlerin gerekçesi koronavirüs olarak belirtildi. 

Sınavlar Ertelendi 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ALES ve YDS sınavları ertelendi. 4 ay kadar süreyle ertelenen ALES sınavının geçerlilik süresinin uzatılması için adaylardan da talepler geliyor. 2 farklı tarihte yapılması gereken YDS sınavları da birleştirildi. Yeni tedbirler alınması durumunda sınav tarihlerinde değişiklik yapılması da söz konusu olabilir. 

Başvuru Yaparken Dikkat Etmeli

Koronavirüs tedbirleri kapsamında başvuru yapacak adayların sadece online bir şekilde başvurularını yapmaları gerekmektedir. Aksi takdirde ÖSYM bürolarında kuyruklar olabilir ve sosyal mesafe kuralları çiğnenebilir.

ÖSYM bürosuna sadece fotoğrafları güncel olmayan adaylar gitmelidir. Adayların başvuru esnasında maskeli olmaları ve diğer adaylar ile aralarında en az 1,5 metre mesafe koymaları gereklidir. Alınacak yeni tedbirler ÖSYM tarafından açıklanacaktır. Tedbirlere bağlı olarak sınav tarihlerinde yeni güncellemeler yapılması söz konusu olabilir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
ALİ 9 ay önce
YDS VE YÖKDİL DOKTORA DİL BARAJ PUANI 55 YERİNE 50 OLMALIDIR.