Kaya Kızlarımızın En İyi Eğitimi Almasını İstiyoruz

Çeşitli ziyaretler ve incelemelerde bulunmak için Van’a gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Sürekli Eğitim Merkezi'nde öğrencilerle buluştu.

EĞİTİM 06.01.2018, 17:21
Kaya Kızlarımızın En İyi Eğitimi Almasını İstiyoruz

Kaya’nın gündeminde Doğu bölgelerindeki kızların en iyi şekilde eğitim alması vardı. Görüştüğü kız öğrencilerin hepsini üniversitede, en iyi bölümlerde görmek istediğini ifade etti.

Kaya’nın Bitlis ve Van Programı

Bitlis ve ilçelerinde programlara katılan Kaya, buradan da Van’a geçti. Edremit’te bulunan sevgi evlerini ziyaret eden Kaya, daha sonra bir şehit ailesini ziyaret etti. 10 Mayıs 2016 tarihinde bomba imhası sebebiyle şehit olan mahalle bekçisi Ferhat Aslan'ın silesine ziyarette bulundu. 

Daha sonra ise Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Van İl Temsilciliği'ne ziyarette bulundu. Burada basına kapalı görüşmeler yapan Kaya, buradan da Van Büyükşehir Belediyesi'nce açılan Sürekli Eğitim Merkezi'ne gitti. Kaya, burada öğrencilerle buluşarak tavsiyelerde bulundu. 

“Kızlarımızı Üniversitede Görmek İstiyorum”

Kaya’nın gündeminde kız öğrencilerin eğitimi vardı. Öğrenciler için bu eğitim merkezinin güzel bir yer olduğunu söyleyen Kaya, öğrenciler tarafından buranın iyi değerlendirilmesini istedi. Özellikle kız öğrencilerin hepsini üniversitede güzel bölümlerde görmek istediğini ifade etti. 

Vali Bey’in çabaları ile açılan bu eğitim merkezindeki kursların iyi şekilde değerlendirilmesini istedi. Hükümet olarak her zaman yanlarında olduklarını da ifade etti. Buradan ayrılan Bakan Kaya AK Parti Van İl Başkanlığı toplantısına katıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@