Kanada'da Eğitim, Türk Öğrencilerin Gözdesi

Kaliteli eğitim sistemi sayesinde Kanada’da eğitim almak Türk öğrencilerin de gözdesi. Kanada Kültür ve Eğitim Derneği, Kanada’da lise eğitimi almak isteyen öğrenciler ile Kanada Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile buluşturdu.

EĞİTİM 17.01.2018, 22:18
Kanada'da Eğitim, Türk Öğrencilerin Gözdesi

Kanada’da Lise Okumak İsteyenler Dikkat

Kanada Kültür ve Eğitim Derneği, Kanada’da lise okumak isteyen öğrenciler için çalışma başlattı. 

Ankara, İstanbul ve İzmir’de düzenlenecek ve 4 gün sürecek olan etkinliklerle öğrenciler bilgilendirilecek. 

Kanada Kültür ve Eğitim Derneği yetkililerinden Zelal Özkan, geçen hafta gerçekleştirilen kayıt günlerine katılan öğrencilerin Kanada’da eğitim fırsatını keşfetme olanağı bulduğunu ifade etti. Bu sebeple Ocak ayı boyunca da bilgilendirme etkinliklerinin devam edeceğini ifade etti. 

Kanada’dan okul temsilcilerinin de katıldığı etkinliklerde öğrenciler ön kayıt yaptırma fırsatı yakaladılar. Kanada’da lise okuyarak Kanada üniversitelerine girme şansı yakalayacak öğrenciler için bu üniversitelere başvuru ve burs imkanları hakkında da bilgilendirme yapıldı. 

Kanada Eğitim Sistemi Dünyanın Gözdesi

Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı’nda (PISA)’da Kanada üst sıralardaki yerini koruyor. Dünyada her yıl 300 binden fazla öğrenci Kanada’da eğitim almaya gidiyor. Bu rakam her sene artış gösteriyor.

Kanada’da lise okuyanlar, üniversiteyi de garantiliyor. Mezun olduklarında ise dünya genelimde geçerli olan diplomalara sahip oluyorlar. 

Kanada eğitim fırsatları ile ilgilenen öğrenciler için Kanada Liseleri Kayıt Günleri 9-10 Ocak’ta İstanbul’da 11 Ocak’ta Ankara’da ve 12 Ocak’ta da İzmir’de gerçekleştirildi. Kanada’da eğitim, yaşam ve vizeye ilişkin merak edilenler öğrencilerle paylaşıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@