Kadınlara Google, Teknoloji Eğitimi Verecek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Google tarafından Türkiye’deki 20 bin kadına teknoloji konulu eğitim verileceğini açıkladı.

EĞİTİM 02.01.2018, 22:19
Kadınlara Google, Teknoloji Eğitimi Verecek

Bu eğitim için özellikle Doğu ve Güneydoğu’daki kadınlar arasından seçim yapılacağını ifade etti. 

Google, Türkiye’de Eğitim Verecek

Google yöneticileri ile Bakan Kaya arasında yapılan toplantı sonrasında Bakan Kaya açıklamalarda bulundu. Google ile yaptıkları çalışma ile toplamda 20 bin kadına teknoloji eğitimi verileceğini açıkladı.

Hatta bu rakamı Google tarafından az bulunduğunu ve arttırılması için çalışacaklarını ifade etti. Böylece kadınların girişimcilik faaliyetlerini hayata geçirmeleri daha kolay olacak. 

Bu yüzden de eğitimlere katılacak olan kadınlar daha çok Doğu ve Güneydoğu illerinden seçilecek. Eğitimden sonra kadınlar e-ticaret sitesi açarak kendi ürünlerini pazarlayabilecekler. İnternet üzerinden nasıl satış yapacaklarını öğrenecekler. 

Kadınlarda Bilgisayar Kullanımı Arttı

Bakan Kaya, son yıllarda kadınların bilgisayar kullanımının 4-5 kat daha fazla arttığını ifade etti. Şimdilerde bilgisayar kullanım oranları kadınlarda yüzde 60, erkeklerde ise yüzde 76 seviyelerinde. Verilecek eğitimlerle bu oranların daha da arttırılması planlıyor. Kadınlarda bilgisayar kullanım oranlarının arttırılması hedefleniyor. 

Kadınlara Ücretsiz E-Ticaret Projesi

Önümüzdeki yıl ekonomi bakanlığı tarafından yürütülecek olan bir çalışmadan da bahsetti. Yöneticisi kadın olan ve yönetim kurulunun tamamı da kadınlardan oluşan firmaların e-ticaret sitelerine ücretsiz üye olmaları sağlanacak. Böylece teknolojiyi kullanan kadınlara teşvik sağlanacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@