Jandarma Genel Komutanlığı Lise Mezunu 220 Erkek Öğrenci Alıyor

Jandarma Genel Komutanlığı personel temini karşılamak amacı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesine 220 erkek öğrenci alınacağını duyurdu. Başvuru şartları neler, Kimlerin başvurusu kabul edilmekte, tüm detaylarıyla haberimiz ekinde…

EĞİTİM 28.06.2019, 09:45 01.07.2019, 11:05
Jandarma Genel Komutanlığı Lise Mezunu 220 Erkek Öğrenci Alıyor

28 Haziran 2019 tarihinde Jandarma Genel Komutanlığının yayımlamış olduğu Muvazzaf subay ihtiyacının karşılanmasına ilişkin olarak 220 erkek öğrenci alımını Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi yetiştirilmek üzere öğrenci alımı duyurusu yapmıştır.

Başvuruları e-Devlet üzerinden yapılacak olan Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temini sistemi üzerinden ön başvuruları 01 Temmuz 2019 tarihinde kabul edilmektedir. Başvuru şahsen veya posta yolu ile dikkate kabul edilmemektedir. 01 Temmuz 2019 tarihinde e-devlet üzerinden başlayacak olup son başvuru 26 Temmuz 2019 mesai saati saat 17;00’da sona ermektedir.

Jandarma Öğrenci alımı başvuru şartları neler; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması, Adayların erkek olması, Lise veya Dengi okullardan mezun olmuş olması, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan yabancı ülkelerden mezun olması, Düzeltilmiş nüfus kaydına göre 21 yaşını bitirmemiş olması, 1 Ocak 1998 ve sonrası doğmuş olması, Mahkeme kararları ile yaş düzeltmelerine gidilmiş ise düzeltilmemiş yaş kıstası alınacak olması, güvenlik ve araştırma soruşturmalarından olumlu sonucunun olması gerekmektedir.

Yukarıda vermiş olduğumuz başvuru şartları kayıt kabul ve sınavların başlaması ile kontrol edileceğinden öğrenci adaylarının kontröllerini titizlikle yapmalı ve başvuru şartlarına haiz olanların başvurularını yapmaları gerekmekte olup ileride doğabilecek kötü sonuçlara maruz kalmamaları gerekiyor. Askeri öğrenci alımları 26 Temmuz 2019 tarihinde sona eriyor.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi öğrenci subay temini kılavuzu tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Semih baba 2 yıl önce
Herşeyde yaş sınırı var babalara geldik babaaaaa