İstanbul’da Çocuklar İçin Oyun Odası Kursları Açılıyor

MEB hayat boyu öğrenme genel müdürlüğü tarafından çocuklar için Çocuk Gelişimi ve Eğitim Alanı 3-6 Yaş Oyun Odası Kurs Modülü hazırlanıyor.

EĞİTİM 23.02.2020, 20:27
İstanbul’da Çocuklar İçin Oyun Odası Kursları Açılıyor

Çocuklara da Kurs Modeli

MEB hayat boyu öğrenme genel müdürlüğü tarafından halkın ihtiyaçlarına yönelik olarak projeler geliştirilmeye devam etmektedir. Bu alanda 3 bin 400 alanda modül oluşturulmaktadır. Halk eğitim merkezlerinde verilen kurslar bu programın en büyük parçasıdır. Bu kurslarda kadın, erkek, genç, yaşlı demeden pek çok kişi kurslara katılıyor. Meslek ya da hobi ediniyorlar. 

Küçük bebeği olan ve hayat boyu öğrenme kursuna katılmak isteyen anneler için MEB hareket geçti. İlk olarak İstanbul’da uygulanmaya başlanacak olan modelde oyun odaları kurulacaktır. Anneler eğitimdeyken çocuklar da oyun odasında vakit geçirecektir. Bu kurslara 3-6 yaş gurubundaki çocuklar kabul edilecektir. Buradaki kurslar 210 saat ile sınırlı olacaktır. 

Anne Bebek Kursta

MEB tarafından açılan oyun odası kursu sayesinde anneler kursa gelirken çocuklarını da getirebilecektir. Anneler kursa gelirken çocuklarını da yanında getirecektir. Böylece küçük çocuğu olan anneler kurslara daha çok katılım sağlayabilecektir. Aldıkları eğitimler sonucunda meslek edinebilecektir. İsterlerse evde üretim yaparak satabilir ve ailelerine katkıda bulunabilirler. Çocukları da aynı saatlerde okul öncesi öğretmenlerinden eğitim alabilecektir. Böylece çocuklar sosyalleşecek, akranları ile vakit geçirecek ve uyum sağlaması kolaylaşacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)