İstanbul UMED Medya Okulu Eğitime Başladı

Eyüpsultan Belediyesi tarafından Genç Akademi ve UMED (Uluslararası Medya Enformasyon Derneği) tarafından genç iletişimciler yetiştirmek için başlatılan sertifikalı programda ders başı yapıldı.

EĞİTİM 05.01.2018, 21:26
İstanbul UMED Medya Okulu Eğitime Başladı

Yapılan ilk derste Anadolu Ajansı Muhabiri Uğur İslamoğlu tarafından “haber yazım ve teknikleri” konusunda eğitim verildi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği program Eyüpsultan Belediyesi Konferans Salonu'nda yapıldı. 

130 Öğrenci Sertifika Aldı

Ankara’da 4 kez yapılan eğitim, İstanbul’da ilk defa gerçekleşti. İstanbul’daki ilk eğitim de Eyüpsultan Belediyesinin katkılarıyla gerçekleşti. Yapılan eğitimlerde şimdiye kadar yaklaşık 130 öğrenci sertifika alarak mesleğine katkı sağladı. 

UMED Genel Başkan Yardımcısı ve Star Gazetesi Muhabiri Kemal Gümüş, programın açılış konuşmasını yaptı. UMED’in kurulduğu günden beri pek çok panel ve sempozyuma ev sahipliği yaptığını belirtti.
Şiddetin dilinden ayrılmış bir medya istediklerini ifade eden Gümüş, aynı zamanda vesayetin bekçiliğine soyunan medya istemediklerini de belirtti. 

Öğrencilere İlgi

Gümüş, konuşmasında öğrencilerle olan ilişkilerine de değindi. Sertifika almaya hak kazanan öğrencilerle yakından ilgilendiklerini söyleyen Gümüş, ayrıca onları bilinçlendirdiklerini de ifade etti. 

Kendilerinin yalan haberlere karşı mücadele verdiğini ifade eden Gümüş, öğrencileri de bu çerçevede yetiştirdiklerini ifade etti. Kadına şiddet ya da uyuşturucu bağımlılığı gibi ülkenin kanayan yaraları hakkında medya ve algı yönetimi seminerleri verdiklerini hatırlattı. Medyada farkındalık yaratmak için pek çok çalışma yaptıklarını da ifade etti.

Yorumlar (0)