İlkokullarda Okul Yemeği Programı Uygulanacak

Resmi Gazete’de yayınlanan 2019 Cumhurbaşkanlığı yıllık programında sağlık alanında okul yemeği uygulaması yer aldı.

EĞİTİM 29.10.2018, 23:18
İlkokullarda Okul Yemeği Programı Uygulanacak

Sağlıklı Beslenme Özendirilecek
Okullarda verilen sütlerden sonra şimdi de okul yemeği programı hayata geçirilecek. Böylelikle öğrencilerin sağlıklı bir şekilde beslenmeleri sağlanacak. Böylelikle obezite ve diğer hastalıklara karşı mücadele edilmiş olacak. Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanan yeni nesiller gelecek nesillerin sağlıklı olmasının da teminatı olacaktır. 

Etiket Düzenlemesi 
Sağlıklı beslenme için sadece okullarda yemek programı uygulaması hayata geçirilmeyecek. Buna ek olarak yeni etiket düzenlemesi de uygulamaya koyulacak. Bu düzenleme ile birlikte etiketlere farklı renkler verilecek ve böylelikle besinler hakkındaki bilgiler daha net bir şekilde aktarılmış olacak. Bu uygulama aynı zamanda üretici firmaların da daha sağlıklı besinler üretmesini teşvik edecektir. 

Bebeklerin ve çocuklarının gelişimlerinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için gerekli takipler de aile hekimleri tarafından yapılacak. Bu bağlamda hemoglobin ölçümleri ile birlikte D vitamini değerleri de kontrol edilecektir. Bu sayede olası bir hastalığın meydana gelmeden evvel önlenmemesi mümkün olacaktır. 

Devlet tarafından verilecek sağlık hizmetlerinde önleyici sağlık hekimliği uygulamaları hakim kılınacaktır. Bu sayede daha sağlıklı yurttaşların yetişmesi sağlanacaktır. Ayrıca tüm herkese yönelik olarak eğitici broşürler hazırlanacak. Bu sayede vatandaşların daha da çok bilinçlenmesi sağlanacaktır. Bu uygulamalar sayesinde vatandaşlar hastalanmadan evvel gerekli tedbirleri alacak ve daha sağlıklı bir hayat süreceklerdir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Rıdvan erdugan 1 yıl önce
Engeliyim devlet iş ariyurum
Mehmet çıftçi 1 yıl önce
Tır şoförüyüm iş arıyorum 05432704663
Emine kaya 10 ay önce
47 yaşındayım çalışmak istiyorum kiracıyım ihtiyacım var bundan dolayı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@