İlkokulda Beden Eğitimi Dersi Oyunla İç İçe Olacak

Oyun ve fiziki etkinlikler dersi MEB tarafından güncellendi ve yeni dönemde beden eğitimi ve oyun adıyla ders verilecek.

İlkokulda Beden Eğitimi Dersi Oyunla İç İçe Olacak

Oynayarak Beden Geliştirme

MEB müfredatında yapılan güncelleme ile yeni eğitim döneminde beden eğitimi ve oyun dersi verilecek. Tüm ilkokullarda, tüm sınıf seviyelerinde bu ders uygulanacak. Öğrenciler oyun ve fiziki etkinlikler yaparak temel hareketleri, aktif ve hareketli bir yaşama sahip olmayı öğrenecekler.

Bu ders öğrencilerin kendi sınıf öğretmenleri tarafından verilecek. Bu yüzden sınıf öğretmenlerine özel hazırlanan kılavuz kitapçıklarla dersler işlenecek. Dersin işlenmesi esnasında öğretmenlere rehberlik etmesi için MEB tarafından fiziki etkinlik kartları ile oyun oynuyorum adıyla kitapçıklar hazırlandı.

Ders adının değiştirilmesi ile uygulanacak program ‘Beden eğitimi ve oyun dersi öğretim programı’ adıyla yenilendi. Materyal olarak ise ‘Oyun oynuyorum derleme kitapçığı’ ve ‘Beden eğitimi ve oyun dersi etkinlik kılavuzu’ kullanılacak.

Haftada Kaç Saat Oyun Olacak?

Oyun ve fiziki etkinlikler dersi 2012 yılından beri MEB müfredatında yer alıyor. İlkokul 3. sınıflara kadar haftada 5 saat, 4. sınıflarda ise haftada 2 saat ders veriliyordu. Bu ders güncellenen adı ve programı ile aynı şekilde uygulanmaya devam edecek. 2018-2019 eğitim öğretim yılında da ilkokul tüm sınıflarda bu ders verilmeye devam edecek. Çocuklara hayatları boyunca yapabilecekleri hareketler öğretilecek ve aktif yaşam alışkanlığı kazandırılacak.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE