İlkokul Öğrencilerine Yetenek Testi

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ilkokul öğrencilerine yetenek testi yapılacağını ve bu sayede daha iyi sporcular yetiştirileceğini açıkladı.

EĞİTİM 27.05.2018, 22:16
İlkokul Öğrencilerine Yetenek Testi

1 Milyon 200 Bin Öğrenci Taranacak

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında hayata geçirilecek olan protokol kapsamında bu yıl ilkokul 3.sınıf öğrencilerine yetenek taraması yapılacak. Böylelikle 1 milyon 200 bin öğrencinin kapasiteleri ve yetenekleri tespit edilecek. Uzman kimseler tarafından gerçekleştirilecek olan bu testlerin ardından ise veliler bilgilendirilecek. Böylelikle öğrencilerin yetenekli oldukları alanlara kanalize edilmesi mümkün olacak.

Bu yıl için sadece ilkokul 3.sınıf öğrencilerine yetenek taraması yapılacak iken önümüzdeki il kapsam daha da genişletilecek. Bu kapsamda ilkokul 2.sınıftan 8.sınıfa kadar olan tüm öğrenciler bu testlerden geçirilecek. Böylelikle 9 milyonun üzerinde öğrenciye ulaşılacak ve yetenek testi yapılacak. Böylelikle Türk sporuna yetenekli genç nesiller kazandırmak da mümkün olacaktır.

Bu konuda açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da ülkemize hayırlı olmasını temenni etti. Bu uygulama sadece iyi sporcu yetiştirmek açısından değil aynı zamanda öğrencilerin daha sağlıklı bir gelişim sağlamaları için de önemlidir. Zira spora önem veren olan öğrenciler daha iyi bir gelişim göstereceklerdir. Bunun yanı sıra zinde olan bir vücuda sahip öğrencilerin zihinleri de açık olacaktır. Dolayısıyla her türlü gelişim çok daha iyi sağlanacaktır. Dolayısıyla geç kalınmış bir uygulama olarak da nitelendirilebilir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)