İlk Kez Öğretmenlere Hafta Sonu Seminer Verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından kurumlara gönderilen yazıda seminer tarihleri belirlendi.

EĞİTİM 16.05.2018, 20:42
İlk Kez Öğretmenlere Hafta Sonu Seminer Verilecek

Hafta Sonu da Seminer Var

Bakanlığın ilgili birimi tarafından gönderilen resmi yazıda her bir tarih için ayrıntılı olarak seminer programı belirlendi. Bu kapsamda 9 Haziran Cumartesi tarihinde başlayacak olan seminer ayın 13’üne kadar devam edecek. Seminerin ikinci haftası ise 18 Haziran tarihinde başlayacak ve 22 Haziran tarihinde son bulacak.

Seminer tarihlerinde ilk defa hafta sonlarına program koyulması da dikkatlerden kaçmadı. Bu kapsamda öğretmenler seminerlerin ilk haftasını kendi okullarında ikinci haftasını ise başka okullarda geçirebilecekler. Ancak sandık kurullarında görev alacak öğretmenlerin seminerlerinin tamamı kendi okullarında verilecek.

Eğitim İçeriği

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilecek eğitimin içeriği de belirlendi. Bu kapsamda ilk gün kısa bir bilgilendirme yapılacak. Daha sonra ise Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından konuşmalar gerçekleştirilecek.

Seminerler kapsamında afet eğitimlerinin de verileceğini ifade etmemiz gerekir. Bu kapsamda öğretmenler AFAD yetkilileri tarafından olası afet durumlarına karşın bilinçlendirileceklerdir. Böylelikle herhangi bir afet olması durumunda alınacak tedbirlere hâkim olmaları sağlanacaktır.

Seminerin birinci haftası ile ikinci haftası arasında Ramazan Bayramı tatili olduğunu da ifade etmemiz gerekir. İlk hafta verilecek seminerlerin saatlerine bakıldığında öğleden önceki vakitte verileceği dikkat çekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)