İflas Eden Okulun Öğrencileri Başka Okullara Yerleştirilecek

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde bir özel okula haciz gelince veliler de öğrenciler de şaşkına dönmüştü.

EĞİTİM 11.01.2018, 21:38
İflas Eden Okulun Öğrencileri Başka Okullara Yerleştirilecek

İşte o okulda okuyan öğrenciler devlet okulu ya da diğer özel okullara yerleştirilecek. Şirketin diğer okulu içinse haciz erteleme yapıldı. 

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü Olaya Çözüm Sundu

Haciz gelen okulun öğrencileri dönem ortasında açıkta kalmıştı. 600 öğrencili okulda yaşanan karmaşaya Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü çözüm sundu. Bu öğrencileri özel ve devlet okullarına yerleştirmek için çalışmalara başlatıldı. 

Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çalışmalarını yürütmesi için Muhittin Böcek Anadolu Lisesi'nde 'kriz masası' oluşturuldu. 

Maaşları Ödemekte Zorlanıyormuş

İddialara göre haciz gelen okul, yaklaşık 9 aydır çalışanlarının maaşlarını ödemekte zorlanıyormuş. Okulda çalışan öğretmen ve diğer görevlilerin toplamı 150 kişiyi buluyor. Bu kişiler aylardır oyalandıklarını, hacizle şok olduklarını söylediler. Öğretmenler adına açıklamalarda bulunan öğretmen Ali Kara, aylardır maaş alamamalarına rağmen eğitimin aksamaması için çalışmaya devam ettiklerini ifade etti. 

Başka Okul ve Kurslarda Da Hisse Sahibi Çıktı

Söz konusu şirketin Antalya 2'nci İcra Dairesi'nin kararı ile mal varlığına haciz konulan büyük ortağı A.U’nun diğer bazı okul ve dershanelerde de hisse sahibi ortaya çıktı. 350 öğrencisi bulunan Muratpaşa ilçesindeki bir özel okul için de haciz başlatıldı. Ancak Milli Eğitim İl Müdürlüğü devreye girerek bu okula yapılacak olan dönem arasına aldıklarını ifade ettiler.

Yorumlar (0)