Hakkârili Eğitimcileri Anlamlı Destek

Eğitimde kaliteli arttırmak amacıyla Hakkâri’de görev yapan eğitimcilere İGDER tarafından eğitim faaliyetleri gerçekleştirildi.

EĞİTİM 13.05.2018, 23:15
Hakkârili Eğitimcileri Anlamlı Destek

Ülkemizin her köşesinde kaliteli ve nitelikli eğitim sunulması amacıyla faaliyetlerini sürdüren İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği (İGDER) Hakkâri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber ilde görev yapan öğretmenlere eğitim verildi. Hakkâri Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün konferans salonunda gerçekleşen faaliyetlerde, beden dili, akıl ve zekâ oyunları, değerler eğitimi alanlarında 120 okul yöneticisi ve öğretmene eğitim ve sertifika programı uygulandı.

Sertifika alan öğretmenler daha sonra bu konularla ilgili okullarında eğitim faaliyetleri yürüterek eğitimin tüm Hakkâri geneline yayılması planlanmaktadır. Kişisel gelişim konusunda son derece faydalı eğitimlere Türkiye genelinde devam edileceği açıklandı.

Eğitimde Modernleşme

Hakkâri il Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bilal Gür yaptığı açıklamada ise; ‘’ İGDER tarafından verilen bu eğitimi oldukça önemsemekteyiz. Özellikle bu konuda ilimizi seçmeleri bizi ayrıca mutlu etmiştir. Öğretmenlerimizin meslekli anlamda gelişmelerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duymaktayız. Ve alınan bu eğitimin öğretmen ve idareciler tarafında öğrencilere en iyi şekilde aktarılacağından eminiz. Bu anlamda tüm İGDER üyelerine ve genel başkanını teşekkürü bir borç bilmekteyiz. ‘’ şeklinde açıklamalarda bulundu.

İGEDER Genel Sekreteri Demirci ise " Amacımız ülkemizdeki eğitimin kalitesini arttırmaktır. Bizi burada çok güzle misafir eden ve verdiğimiz eğitimi canı gönülden dinleyen tüm Hakkâri eğitim camiasına çok teşekkür ederiz.’’  şeklinde açıklamalarına son vermiştir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)