Gözler ÖSYM Ek Yerleştirme Kılavuzunda

ÖSYM tarafından açıklanan YKS tercih sonuçlarından sonra tüm gözler boş kontenjanlar için açıklanacak YKS ek tercik kılavuzuna çevrilmiş durumda.

EĞİTİM 09.09.2018, 15:40
Gözler ÖSYM Ek Yerleştirme Kılavuzunda

ÖSYM tarafından YKS sonuçları 31 Ağustos 2018 tarihinden açıklanmasından sonra 3 ile 5 Eylül arasında elektronik kayıt,  3 ile 7 Eylül tarihlerinde ise kesin kayıt işlemleri yapılmış ve toplamda 710 bin 892 aday üniversitelerin örgün olarak lisans ve ön lisan programlarından birine yerleşmişlerdir. Bu yerleşme işleminden sonra ise 128 bin 508 kontenjan ise boş kalmış durumdadır.

ÖSYM yayınlayacağı ek YKS tercih kılavuzu ile boş kalan bu 128 bin 508 kontenjan için tercih alacaktır.  Herhangi bir yere yerleşememiş adaylar ise ÖSYM tarafından açıklanacak bu ek YKS tercih kılavuzunun yayınlanmasını beklemektedir. Bu anlamda binlerce aday gün boyunca ÖSYM internet sitesini ziyaret etmesine rağmen ek YKS Kılavuzunun yayınlanmamasının hayal kırıklığına uğramışlardır.

Ek YKS Kılavuzu Pazartesi

ÖSYM yetkililerinden alınan bilgiler ışığında ise gerekli inceleme çalışmalarından sonra önümüzdeki pazartesi gününe ek YKS kılavuzunun açıklanacağı ve adayların kısa sürede tercihlerini yaparak boş kontenjanları tercih edebilecekleri açıklanmıştır.

Merkezi yerleştirmede herhangi bir programa yerleşen aday ise ek yerleştirmeye başvuru yapamayacaktır. Ayrıca Ek Yerleştirmede; ön lisans ve lisans programlarına merkezi genel yerleştirmedeki en küçük puanlarının altında olan kişilerin başvuruları yapılmayacaktır. Ve ek yerleştirme ücreti olan 15 TL ücretini yatırmayanların tercihleri işleme koyulmayacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@