Filozof Atakan, Bakan Selçuk’a Soruldu

MEB Bakanı Selçuk, Filozof Atakan tartışmalarını doğru bulmadığını ve diğer çocuklar üzerinde baskı oluşturduğunu söyledi.

EĞİTİM 22.02.2020, 17:10
Filozof Atakan, Bakan Selçuk’a Soruldu

Tartışmalara Neden Olmuştu

Son dönemde okuduğu felsefe kitapları ile popüler olan Atakan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a da soruldu. 10 Yaşındaki Atakan Kayalar’ın bir kitapçıda çekilen videosu sosyal medyada fenomen oldu. Videoda okuduğu felsefe kitaplarından bahsediyor ve yorum yapıyordu. Bir yetişkinin okuyacağı ve yorumlayacağı kitapların 10 yaşındaki bir çocuk tarafından ustaca yorumlanması gündemde çokça yer tuttu. Bir de Atakan’ın 5 ayda 250 kitap okuduğu öğrenilince büyük bir tartışmanın fitili ateşlendi.

Atakan hakkında 2 tür yorum tartışmalara neden olmaya başladı. Bir kesim çocukluğunu yaşaması gerektiğini savunurken, diğer bir kesim ise Atakan’ı destekliyor. 

Diğer Çocuklar Üzerinde Baskıya Neden Oluyor

Henüz 10 yaşında filozof Atakan olarak anılmaya başlanan çocuk için MEB destek olacağını belirtmişti. Son gelişmelerde ise Bakan Selçuk’a Atakan hakkındaki görüşleri soruldu. Bakan ise bu yaştaki bir çocuğun sosyal medyada bu kadar yer almasını doğru bulmadıklarını söyledi. Ayrıca yapılan tartışmaların çocuk üzerinde etki oluşturacağı için yanlış olduğunu belirtti.

Atakan’ın diğer çocuklar üzerinde büyük bir baskı yarattığını ve diğer çocukların psikolojisinin düşünülmediğini söyledi. MEB olarak Atakan’ın ihtiyacı olan desteği sağlayacaklarını ancak bunu dillendirmeden, çocuğu göz önüne sermeden yapacaklarını söyledi. Aileler de bu görüşlere kulak vererek çocuklarını düşünmeyi ihmal etmemelidir.

Yorumlar (0)