Erzurum Valisi "2018 Yılı Eğitim Yılı Olacak"

2018 yılına girdikten sonraki ilk kaymakamlar toplantısı Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu’nun başkanlığında toplandı ve toplantı tarihi Kongre binasında gerçekleşti.

EĞİTİM 04.01.2018, 10:24 04.01.2018, 10:40
Erzurum Valisi "2018 Yılı Eğitim Yılı Olacak"

İlçe kaymakamlarının yanı sıra, il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlerinin de katıldığı toplantıda en önemli gündem maddesi eğitimdi. Tekli eğitime geçiş için yapılması gereken hazırlıklar ve eksiklikler görüşüldü. 

Vali Azizoğlu, konuya ilişkin olarak katılımcıların fikirlerini aldı ve 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında ikili eğitime son verip, tekli eğitime geçmek için azami gayret göstereceklerini ifade etti. 

Her İlçeye Okul Yapılacak

Vali Azizoğlu, 2018 yılında ihtiyaç duyulan her ilçeye okul yapılacağını da ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaokullar için 90 milyon ödenek ayrıldığını ve bu sebeple okul ihtiyaçlarının giderileceğini söyledi. 

Eğitim konusunda son dönemlerde seferberlik yaşandığını söyleyen Vali, kolordu komutanlığının bile şehir merkezindeki arazisini eğitim için ayırmasını örnek gösterdi. Eğitim meselesinin Erzurum’da herkesi yakından ilgilendiren bir mesele haline geldiğini ifade etti. Tüm bu seferberlik içinde kendilerinin de üzerine düşeni yapacağını söyleyen Azizoğlu, artık ikili eğitimi sonlandırma vaktinin geldiğini ifade etti. Bu konuda toplantıya katılanların desteğinin çok önemli olduğunu ifade etti. 

Ayrıca toplantıda okul çevrelerinde alınması gereken önlemler de konuşuldu. Güvenlik tedbirleri, sigara kontrolleri, kar ile mücadele gibi hususlar da görüşüldü. Vali Azizoğlu, 2018’in eğitim yılı olacağını ifade etti.

Yorumlar (0)