Ertelenen YKS Sınavı İçin Gözetmen Öğretmen Bulunamıyor

Seçim nedeniyle ertelenen YKS sınavı için gözetmen açığı devam ediyor. Resmi olarak tatile giren öğretmenler sınavda gözetmenlik yapmak istemiyor.

EĞİTİM 23.06.2018, 00:16
Ertelenen YKS Sınavı İçin Gözetmen Öğretmen Bulunamıyor

ÖSYM’nin Gözetmen Açığı Devam Ediyor

YKS sınavı 24 Haziran 2018’de yapılacakken erken seçim kararı nedeniyle 30 Haziran 2018’e ertelenmişti. İki buçuk milyon öğrencinin heyecanla beklediği sınava sayılı günler kaldı. YKS sınav giriş yerleri bile açıklandı. Ancak ÖSYM gözetmen açığını tamamlayamadı.

YKS sınavı erteleme sebebiyle yaz tatiline denk geliyor. Okullar kapanmasına rağmen halen seminerlere devam eden öğretmenler tatile girmedi. Öğretmenler için tatil 22 Haziran 2018’de başlayacak. Tatile giren öğretmenler ise gözetmenlik yapmak için başvuru yapmadı. Sınav için yeterli gözetmen sayısına ulaşılamadı. Öğretmenler resmi olarak yarın tatile başlayacağı için yeniden görev yapmak istemiyor.

Her Okuldan 5 Öğretmenin İkna Edilmesi İstendi

ÖSYM Ankara Sınav Koordinatörlüğü’nden Prof. Dr. Ahmet Ali Öçal tarafından okul müdürlerine ileti gönderildi. 30 Haziran 2018 Cumartesi günü yapılacak olan YKS ilk oturumu olan TYT sınavı için gözetmen açığı olduğu bildirildi. İhtiyacın çok acil olduğuna dikkat çekilerek öğretmenlerin ikna edilmesini istedi. Her okulun öğretmenlerinden hiç görevi olmayan en az 5 öğretmenin ikna edilmesi istendi. Hatta mesajda öğrencilerin emeğine sahip çıkılması için öğretmenlerin Allah rızası için ikna edilmesi istendi. ÖSYM sınavları gözetmen ücreti 137,17 TL olarak ödeniyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)