Ertelenen ÖSYM Sınavlarında Sınav Yeri Değiştirilebilecek Mi?

ÖSYM tarafından Koronavirüs nedeniyle ertelenen sınavlarda sınav giriş yerinin değiştirilmesi adaylar tarafından talep edilmektedir.

EĞİTİM 31.03.2020, 19:00
Ertelenen ÖSYM Sınavlarında Sınav Yeri Değiştirilebilecek Mi?

Ücret İadesi de Getirilmeli

ÖSYM Koronavirüs tedbirleri kapsamında 9 sınavın tarihini ertelemişti. Yeni sınav tarihleri de yapılan duyurularda açıklanmıştı. Ancak başvuru yapan adaylar yeni sınav tarihlerinde daha önceden seçtikleri illerde olamayacaklarını düşünüyor. Bu nedenle de sınav merkezlerinin yeniden seçim için açılması gerektiğini düşünüyorlar. 

Böyle düşünen adayların yanı sıra sınava girmekten vazgeçenlerin de var olduğu değerlendiriliyor. Bu nedenle de ücret iadesi gibi seçeneklerin masaya yatırılıp yatırılmayacağı tartışılıyor. Tüm bu konular hakkında ÖSYM kanadından henüz bir açıklama gelmedi. 

Ertelenen sınav tarihlerinin de net tarihler olmadığını hali hazırda belirtmek gerekir. Zira salgının kontrol altına alınamaması ve daha da yaygın bir hal alması durumunda sınav tarihleri yeniden ertelenebilir. İşte böylesi bir durumda tekrar söz konusu maddelerin erişime açılması gerekebilir. Dolayısıyla bir müddet daha ÖSYM tarafından bir aksiyon alınmaması ve salgının seyrinin izlenmesi bekleniyor. 

Uzmanlar havaların ısınması ile birlikte salgının yavaşlayacağını tahmin ediyor. Ayrıca bu döneme kadar aşı çalışmalarının da sonuç vermesine muhtemel gözüyle bakılıyor. İşte tüm bu gelişmeler yapılacak sınavların akıbetlerini de yakından ilgilendirmektedir. Bu konuda yaşanacak tüm gelişmeleri ve ÖSYM’nin resmi açıklamalarını haber sayfamızdan takip edebilirsiniz. Böylelikle en güncel haberlerden ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)