Erdoğan: Eğitim Alanında Atılan Adımlar Meyvelerini Vermeye Başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha demokratik bir eğitim sistemi sunduklarını belirterek attıkları adımların meyve vermeye başladığını belirtti.

Erdoğan: Eğitim Alanında Atılan Adımlar Meyvelerini Vermeye Başladı

“Türkiye, Eğitim Öğretim Alanında Sıçrama Yapacak”

2018-2019 eğitim öğretim yılının başlamasıyla Kabataş Lisesi açılış törenine katılan Erdoğan, eğitim alanında açıklamalarda bulundu. Çocukları belirli kalıplara sokmak yerine onların kendi özelliklerine göre yaklaşmak gerektiğini ifade eden Erdoğan, okullarda temel sorunun dikkat ve koordinasyon eksikliği olduğunu belirtti. Çocukların bedeni sınıfta olsa da zihinlerinin başka yerde olduğunu aktardı. Bu sebeple yeni projeleri gündeme almak gerektiğini aktardı.

İlk günden beri demokratik eğitime önem verdiklerini söyleyen Erdoğan, böyle gelmiş böyle gider demeden köklü reformlara imza attıklarını belirtti. Eğitimi altyapı ve içerik olarak geliştirmek için çalıştıklarını aktardı.

Verdiğimiz Sözleri Tuttuk

Erdoğan geriye dönüp baktıklarında verdikleri sözlerin neredeyse tamamını yerine getirdiklerini söyledi. Katsayı engelini kaldırarak eşitliği sağladıklarını belirten Erdoğan, ayrımcılığa son verdiklerini söyledi.

Zengin kadar fakirin de kaliteli eğitim hakkı olduğunu söyleyen Erdoğan, hiç bir çocuğun maddi sorunlardan ötürü okuldan uzaklaşmasını istemiyoruz dedi.

Son 16 yıldır atılan adımların artık meyvesini vermeye başladığını söyleyen Erdoğan, Türkiye’nin eğitim öğretim alanında sıçrama yapacak bir konuma ulaştığını belirtti. eğitim öğretimin çocuklara özgüven kazandıracak, atılım ruhu aşılayacak şekilde olacağınız bir ayaklarının değerlerimizde iken diğer ayakları ile dünyayı gezecek şekilde inşa edileceğiniz aktardı.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE