En Güzel Karne Hediyesi Çocuklarınızla Vakit Geçirmeniz

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin; Çocuklarınıza karne hediyesi almak yerine onlarla iyi vakit geçirin. Sizden bunu talep ediyoruz.

EĞİTİM 14.01.2018, 20:48 14.01.2018, 21:25
En Güzel Karne Hediyesi Çocuklarınızla Vakit Geçirmeniz

Yusuf Tekin; Çocuklarınıza karne hediyesi almak yerine onlarla iyi vakit geçirin. Sizden bunu talep ediyoruz.

Müsteşar, Geleceğin Mimarı Öğretmenler Buluşması etkinliğinde Edirne'de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Öğretmenler çok zor şartlarda çalıştıklarını ifade eden Tekin açıklamasında; "Öğretmenlerin Türkiye'de ne şartlarda ne zorluklarla çalıştıklarını bilmeyen insanlar çok eleştiriyorlar, bakanlık olarak biz bunun farkındayız. O yüzden ciddi bir emek, ciddi fedakarlık sonucu söz konusu. Emekleri için teşekkür ediyorum, yeniden haklarını helal etsinler. Bu ülkenin geleceği için çalışıyorlar. İnşallah güzel bir dinlenme dönemi geçirirler, sonrada ikinci döneme sağlıklı bir şekilde başlarlar." dedi.

Öğrencilerin de zorlu bir dönemden geçtiğini  söyleyen Tekin, aileler için çocuklarınızla vakit geçirmelerini tavsiye etti. Ders zamanı ders tatil zamanı tatil yapılması gerektiğini , ailelerin tatilde çocuklarıyla nitelikli vakit geçirmesini önerdi. En güzel karne hediyesi çocuklarla vakit geçirmeniz dedi.

Kitap okumanın önemine değinen Yusuf Tekin; "Dijitalleşme, teknolojik bağımlılık, hayatı esir aldı. Çocuklarımızın baskı materyal okumalarını tavsiye ederim. Bir de altını çizerek, ben bir baba olarak gençliğimde okuduğum kitapları çocuklarıma önermiyorum çünkü artık başka bir kuşak var. Çocuklara, zorla kendi çocuklarındaki kitapları dayatmasınlar, bu çocuklar başka bir jenerasyon.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@