Emniyet Kemerinin Önemini Yumurta ile Anlattı

Niğde’ye bağlı Bor ilçesinde Ümit Deveci isimli sınıf öğretmeni öğrencilerine yaptırdığı deneyle emniyet kemerinin önemi konusuna dikkat çekti.

EĞİTİM 10.01.2018, 22:29
Emniyet Kemerinin Önemini Yumurta ile Anlattı

Bu deneyini videoya da çeken öğretmen izleyenlerden büyük beğeni topladı. Deveci, yaptığı deneyin ders kitabında yer aldığını belirtti. 

Öğrencilere sözle öğretilen şeylerin geçici olduğunu söyleyen Deveci göstererek yapınca hatırlamanın mümkün olduğunu ancak öğrencilere yaptırınca unutulmaz bir deneyim olduğunu da sözlerine ekledi. 
Kamyon Kasasında Yumurta

Deney kapsamında oyuncak kamyonun kasasına yumurta koyan Deveci, serbest bir şekilde duran yumurtanın göreceği zararı öğrencilerine anlatmak için oyuncak kamyonu duvara doğru itti. Duvara çarpmanın etkisiyle parçalanan yumurta dağılırken öğrenciler de emniyet kemeri bağlanmadığında ortaya çıkacak sonucu bizzat deneyimlemiş oldular. 

Deveci bu deneyle sadece öğrencilerin değil aynı zamanda velilerin de eğitildiğini belirtti. Zira bu eğitimi alan öğrenciler emniyet kemeri takmayan ailelerini de uyaracaklar. Böylelikle çocuklar sayesinde yetişkinler de kendilerine dikkat edeceklerdir. İşte bu kadar önemli olan bir hususta Ümit Deveci öğretmenin yapmış olduğu deneyin son derece önemli olduğunu ifade etmek gerekir. 

Bu deney sonrasında öğrencilerin hem eğlendiği hem de öğrendiği gözlemlendi. Böylelikle sadece emniyet kemeri kuralına değil diğer kurallara da azami derecede riayet edeceklerdir. İşte bu sebeple son derece faydalı bir eğitim olduğunu ve diğer öğretmenler tarafından da uygulanması gerektiğini açıkça belirtebiliriz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@