Emekliye Ayrılan Öğretmen, 25 Yıldır Yetiştirdiği Öğrencilerini Takip Etti

Kayseri’de 25 yıllık meslek hayatından sonra emekliye ayrılan sınıf öğretmeni Duran Savaşçı, 25 yıldır yetiştirdiği öğrencilerini takip etti.

Emekliye Ayrılan Öğretmen, 25 Yıldır Yetiştirdiği Öğrencilerini Takip Etti

Doğum Gününde Emekli Oldu
1993 yılında Adıyaman’da meslek hayatına başlayan öğretmen Savaşçı; Tunceli, Van ve Kayseri’de görev yaptıktan sonra emekli oldu. Meslekte 25 yılını dolduran deneyimli sınıf öğretmeni doğum günü olan 28 Mart 2018’de emekliye ayrıldı. 

Savaşçı 1993 yılında göreve başladığında yetiştirdiği öğrencilerin bilgilerini kaydettiği bir doküman oluşturdu. Öğrencinin adını, velisini ve telefon numaralarını alarak onlarla her zaman irtibatta olmaya gayret etti. Bu alışkanlığını meslek hayatı boyunca da devam ettirdi. Önceleri sabit telefonla görüşseler de, cep telefonuna geçilmesiyle pek çok öğrencisi ile irtibatı kopmuş. Ancak sonradan cep telefonu ile irtibat kurdukları ile halen görüşmeye devam ediyor. Öğrencilerinin hangi üniversiteye gittiğini, hangi mesleği yaptığını takip edebiliyor. Öğrencilerini genelde matematik ağırlıklı yetiştirdiği için çoğunun elektrik elektronik okuduğunu belirtiyor. 

Okulun Hafızası Gibiydi
Öğretmen Savaşçı son olarak 60. Yıl Cumhuriyet İlkokulu öğretmenlik yaparken, emekliye ayrılmış. Okul müdürü Murat Yıldız, 8 yıldır Savaşçı ile birlikte keyif alarak çalıştıklarını ifade etti. Öğretmen Savaşçı için okulun hafızası gibiydi diyen Yıldız, geçmişe dönük bilgileri ondan aldıklarını ifade etti. Öğrenciler, veliler ve okul hakkında pek çok bilgiyi barındırması ile herkese faydalı olduğunu söylüyor.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE