EKYS Soru ve Cevapları 10 Gün Boyunca Erişime Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yönetici seçimlerini gerçekleştirmek için yapılan EKYS sınavının soru ve cevapları 10 gün boyunca erişime açıldı.

EĞİTİM 16.03.2020, 22:25
EKYS Soru ve Cevapları 10 Gün Boyunca Erişime Açıldı

%10’u Görüntülenebilecek

EKYS sınavına giren adaylar 16 Mart tarihi itibariyle sınav sorularını görüntüleyebilecek. Sorular sadece 10 gün boyunca erişime açık olacak. Soruları görüntülemek isteyen adaylar ÖSYM’nin internet sayfasına girmelidir. Herhangi bir şifre girmeden sorulara ulaşmak mümkün olabilecektir. 

Soruların sadece %10 kadarı online olarak yayınlandı. Geriye kalan sorular görüntülenemeyecektir. Soruların ÖSYM’den izin almaksızın yayınlanması yasaktır. Dolayısıyla bu soruları hangi kanallarla olsun yayınlamak isteyen kimselerin ÖSYM’den izin almaları gerekmektedir. Adaylar kendi şifreleri ile girerek de sınav sorularını ve cevaplarını görüntüleyebilirler. 

EKYS sınavına giren adaylar ise sınavın zor olduğunu ve barajın düşürülmesi gerektiğini düşünüyorlar. Hali hazırda baraj 80 olarak belirlendi. Adaylar ise bu puanın 50’ye kadar düşürülmesi gerektiğini ifade ediyorlar. Ancak bu yönde bir adım atılıp atılmayacağı konusunda bir açıklama gelmedi. Ülke gündeminin Koronavirüs ile kaplanmış olması sınavın arka olana atılmasına neden oldu.

Bu nedenle sonuçların ne zaman açıklanacağı ve sözlü sınavların ne zaman uygulanacağı konusu ise bilinmiyor. Bu konuda Bakanlık tarafından açıklama gelmesi bekleniyor. Açıklamaların gelmesi durumunda sitemizden gelişmeleri takip edebilirsiniz. Bakanlık tarafından yapılan açıklamalar anlık olarak sizlerle paylaşılacak ve gelişmeleri kaçırmadan takip etmeniz sağlanacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)