EKPSS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

8 ile 16 Mart tarihleri arasında alınan EKPSS tercih sonuçları halen daha açıklanmadı. Adaylar sonuçları merakla beklemeye devam ediyor.

EKPSS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Cumhurbaşkanı Katılacak
Normal şartlar altında kısa bir sürede açıklanan EKPSS tercih sonuçları üzerinden 12 gün geçmesine rağmen halen daha açıklanmadı. Bunun sebebinin ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı bir programla atamaların gerçekleştirilmesi olarak ifade edilmektedir. Ancak cumhurbaşkanının bir hayli yoğun olması bu programı da geciktirmektedir. 
Sonuçları merakla bekleyen engelli vatandaşlarımız için sürenin giderek daha da kısaldığını ifade etmek isteriz. Bu konuda herhangi bir duyuru yayınlanması durumunda sitemizden direkt olarak öğrenebilirsiniz. 

EKPSS tercih sonuçları geçtiğimiz yıllara bakıldığında kısa bir süre içerisinde açıklanıyordu. Ancak son birkaç senedir gecikmeler yaşanmaktadır. Buna rağmen her halükarda 1 ay olmadan açıklanması beklenmektedir. Adaylar da bu atama sonuçlarına göre hayatlarına yön vermek istemektedirler. Bu sebeple de tercih sonuçları bir hayli önem arz etmektedir.

Külliyede Gerçekleşebilir
Bu tören ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken külliyede yapılabileceği tahmin edilmektedir. Zira daha önce hâkim ve savcı kuraları da külliyede çekilmiş ve Cumhurbaşkanı Erdoğan da törene katılmıştı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın törende konuşma yapması ve önemli mesajlar vermesi de beklenmektedir. Özellikle engellilerin yaşadığı bazı sıkıntıların da bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dile getirilebileceğini ifade edebiliriz. Bu da toplumsal farkındalık için son derece önemli olacaktır.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2018, 21:22
YORUM EKLE