EKPSS Sonuçları Açıklandı

ÖSYM Engelli memur adaylarının merakla beklediği EKPSS Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları açıklandı.

EĞİTİM 17.05.2018, 23:15
EKPSS Sonuçları Açıklandı

Sonuç Öğrenme

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) yayınladığı duyuru ile EKPSS sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Sınava giren adaylar sonuçlarını öğrenmek için ÖSYM’nin sonuç sayfasına girebilirler. Bu sınav sonuçlarına göre adaylar tercihlerde bulunarak atamalarını gerçekleştirebileceklerdir. Saat 12’den itibaren yayınlanan sonuçları öğrenmek için adaylar TC kimlik numaralarını ve aday şifrelerini kullanacaklardır.

Atamalar Ne Zaman Yapılacak?

Engelli personel alımı ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıklamalarda bulunmuştu. Bu kapsamda 2018 yılı bitmeden evvel personel alımların yapılacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu alımlara ilişkin olarak tercih kılavuzları ÖSYM tarafından ilan edilecektir. Adaylar bu kılavuza göre başvurularını yapacaklardır. İlanların ya da kılavuzun ne zaman yayınlanacağı konusunun ise henüz belli olmadığını ifade etmemiz gerekir.

Engelli memur istihdamlarında kura ve EKPSS sonuçlarına göre işlem yapılmaktadır. Bu kapsamda adaylar sahip oldukları puanlarına ve eğitim durumlarına göre tercihte bulunacaklardır. Eğer adaylar daha sonra eğitim seviyelerini artırırlar ise yine de sınava girdikleri tarihteki eğitim durumlarından atamaları yapılacaktır.

Atama işlemlerinin yapılması sırasında puanları aynı olan iki aday arasında atama gerçekleştirileceği zaman daha önce mezun olunan esas alınacaktır. Eğer bu da aynı ise yaşı büyük olanın ataması gerçekleştirilecektir. Engelli memur alımı için yayınlanan ilanları sitemizden takip edebilir ve başvurularınızı yapabilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Güllü Akdoğan 3 yıl önce
Ekpss ek kontenjan ne zaman