Ek Ders Ücretleri İçin Bakan Ağbal Açıklama Yaptı!

Maliye Bakanı Naci Ağbal öğretmenlerin ek ders ücretlerinin ödenmemesi konusunda çıkan haberler hakkında açıklamalarda bulundu.

EĞİTİM 16.05.2018, 08:23
Ek Ders Ücretleri İçin Bakan Ağbal Açıklama Yaptı!

“Ödemeler Teknik Arızadan Kaynaklandı”

Bakan Ağbal öğretmenlerin ödenmeyen ek ders ücretlerinin teknik aksaklıktan kaynaklandığını söyledi. Bakanlığın bilgi işlem dairesinde yaşanan sorun nedeniyle ücretlerin ayın 10’unda ödendiğini söyledi. Aksaklığın Memur-Sen yöneticilerinin gayretleri ile ortaya çıktığını söyledi. Yöneticilerin bakanlıkla irtibata geçilmesi üzerine konunun üzerine gidildiğini söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Memur-Sen’in çalışmaları neticesinde ödemelerin yapıldığını söyledi.

Ağbal yaşanan bu gelişmenin istenmeyen bir durum olduğunu söyledi. Kurumlar arası veri aktarımından kaynaklanan sorunlar nedeniyle ödemelerin geciktiğini ve çözüldüğünü söyledi.

“Hazinemiz Güçlüdür”

Bakan Ağbal ödemelerin özellikle yapılmadığı konusundaki haberler için kötü niyetli yorumlar dedi. Hazinenin maliyenin güçlü olduğunu ve kimsenin bir kuruşluk ödemesinin gecikmeyeceğini söyledi. Ülkenin bütçesinin, kamu maliyesinin tarihin en iyi seviyelerinde olduğunu da aktardı. Aksi haberlerin ise yalan haber olduğunu ifade etti.

Bakan Ağbal hiçbir ödemenin kasten geciktirilmediğini, oluşan teknik sorunların fark edildikten sonra ise karşılıklı olarak çözüme kavuşturulacağını söyledi. Bundan sonra bu konularda hassas davranacaklarını ve aksama olmayacağını söyledi. Bu süreçte yaşanan aksaklıklar hakkında Memur-Sen’in öğretmenlere bilgilendirmeleri yaptığını söyleyen Ağbal, açıklama yapma gereği duyduğunu da belirtti. Bu açıklamayı yalan ve uydurma haberleri bertaraf etmek için yaptığını ifade etti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)