Eğitimde Öğle Arası Kaldırılıyor

Osmaniye’de Vali kararı ile tam gün eğitim veren okullarda öğle arası kaldırıldı. Bunun yerine teneffüslerden birisinin 20 dakika olarak belirlenmesine karar verildi.

EĞİTİM 07.01.2018, 17:25
Eğitimde Öğle Arası Kaldırılıyor

Böylelikle öğrenciler yemek için evlerine gitmek durumunda kalmayacak. Gerekçe olarak da öğle aralarında yaşanan birtakım olumsuz olaylar gösterildi. Bu sayede öğrencilerin okuldan daha önce ayrılmaları ve evlerine gitmeleri de mümkün olacak.

Pilot Uygulama

Bu karar şimdilik Osmaniye’de 12 okul için uygulanacak. Eğer uygulamadan verim alınırsa bu durumda diğer okullarda da uygulanmasına karar verilecek. Türk Eğitim-Sen Osmaniye İl Başkanlığı görevini yürüten Ahmet Kandemir konuya ilişkin açıklamasında Vali Bey’in bu konudaki zulme bir dur dediğini belirtti.

Diğer İllerde de Uygulanabilir

Öğle arasının kaldırılması yönündeki taleplerin diğer illerde de dile getirildiği bilinirken bunun için valilikler tarafından karar alınması gerekiyor. Eğer bu yöndeki izlenimler olumlu gerçekleşirse ülke genelinde böylesi bir uygulamaya geçiş söz konusu olabilir. 

Öğretmenler Tepkili

Öğle arasının kaldırılmasına bazı öğretmenler tepki gösterdiler. Zira kendilerine yeteri kadar vakit ayıramayacak olan öğretmenlerin yemek yemeleri bir hayli zor olacak. Bunun için öğretmenlerin derslerini öğle arasına göre ayarlamaları ya da küçük atıştırmalar ile günü tamamlamaları söz konusu olacak.

Pilot uygulamanın deneme süreci tamamlandıktan sonra tüm bu hususlar daha da netlik kazanacaktır. Dolayısıyla şimdiden kesin bir hüküm vermek ve sonuç çıkarmak mümkün olmayacaktır.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@