Eğitimde Kalite Artacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı ziyaretler sırasında eğitim hakkında da açıklamalarda bulundu.

EĞİTİM 23.07.2018, 22:04
Eğitimde Kalite Artacak

Önümüzdeki Yıllar Zorlu Olacak

Memleketi Ankara Gölbaşı Emirler Mahallesi’nde bir ziyaret gerçekleştiren Bakan Selçuk, Türkiye’nin öğretmen ve derslik sayısı bakımından büyük mesafe kat ettiğini söyledi. Milli bir yeni eğitim sistemi çıkarmanın kendisi ve ekibinin işi olacağını belirtti. Önümüzdeki yılların uzun ve zorlu bir dönemeç olacağını söyledi. Uzun yıllar sonucu ortaya çıkan eğitimin çok çabuk bozulabildiğini söyleyen Selçuk, şu ana kadar yapılan güzel işler olduğunu aktardı. Bu güzel işleri yükselteceklerini belirtti.

Emirler köyünden çıkan bir öğretmen ve eğitimci olarak bu topraklara hizmet etme şerefine ulaşmaktan memnuniyetini dile getiren Selçuk, daha büyük hizmetler ve daha kaliteli eğitimi görmenin nasip olacağını söyledi.

“Kaliteyi Arttırmak İçin Çalışacağız”

Bakan Selçuk eğitimde kaliteyi arttırmak için önlerinde bir yol olduğunu ve bu yolu aşacak birikim ve güce sahip olduklarını belirtti. Memleketin daha güzel geleceğe sahip olması için çalışacaklarını aktardı. Muhasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmaya devam edeceklerini aktardı. Halkın desteği ile önümüzdeki yıllarda eğitim sisteminin şaha kalkacağını belirtti. Bu konuda halkın destek ve dualarını beklediğini iletti.

Katıldığı programın ardından bakan Selçuk baba ve dede ocağını ziyaret etti. Annesinin mezarı ve okuluna da uğradı. Civar köylerden gelen hemşerilerinin memnuniyetlerini dile getirmesinden çok etkilendiğini de aktardı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)