Eğitimde Canlı Sınıf Uygulamasına Geçilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitimin iyileştirilmesi adına canlı sınıf uygulamasına geçileceğini aktardı.

EĞİTİM 28.03.2020, 20:47
Eğitimde Canlı Sınıf Uygulamasına Geçilecek

Altyapı Çalışmaları Sürüyor

Koronavirüs vakasının ülkemizde görülmesinin ardından eğitim alanında da hızlıca tedbirler alınmaya başladı. Bu kapsamda en geniş tedbirlerden birisi eğitim alanında alındı. Milyonlarca öğrencinin evden eğitim alabilmelerini sağlamak adına EBA geliştirildi. Böylelikle öğrenciler internet ve televizyon üzerinden eğitim alma imkanına kavuşmuş oldu. Eğitimin aksamaması adına geliştirilen bu yöntem son derece faydalı oldu.

Ancak sistemin tam olarak işlerlik kazanması için teknik altyapının geliştirilmesi gerektiği Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından da ifade edildi. Bu konuda çalışmalar devam ediyorken sisteme yenilikler de dahil edilmeye çalışılıyor. Yeniliklerden en önemlisinin ise canlı sınıf uygulaması olacağı Bakan Selçuk tarafından açıklandı.

Bu sayede öğrenciler derse aktif olarak katılım sağlayabileceklerdir. Ancak canlı sınıf uygulamasının hangi saat aralıklarında yapılacağı henüz netlik kazanmadı. Zira internetin yoğun olarak kullanıldığı saatlerde yığılmalar yaşanmakta ve sistem taleplere karşılık verememektedir. İşte bunun için altyapının daha da çok geliştirilmesi planlanıyor. Ancak kısa sürede ciddi adımların atıldığını söylemek de mümkündür. 3 adet yeni televizyon kanalının kurulması ve eğitim platformlarının hayata geçirilmesi, derslerin interaktif alana aktarılması gibi çok teknik meseleler kısa süre içerisinde hayata geçirildi. Umarız ki geriye kalan tedbirler de en kısa sürede sorunsuz bir şekilde uygulanacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)