Eğitim Bir-Sen’den “ALO 147 Şikayet Hattı Değil Teşekkür Hattı Olsun” Kampanyası

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, Alo 147 öğretmen şikayet hattının gereksiz ve yanlış kullanımını engellemek için bir kampanya başlattı.

EĞİTİM 05.01.2018, 21:00
Eğitim Bir-Sen’den “ALO 147 Şikayet Hattı Değil Teşekkür Hattı Olsun” Kampanyası

Alo 147, BİMER ve CİMER gibi şikayet mekanizmalarına çok sayıda gereksiz ve yanlış ihbar gelmesini kınamak için “ALO 147 Şikayet Hattı değil Teşekkür Hattı Olsun” kampanyası başlatıldı. 

Öğretmenler Çalışamaz Hale Geldi

Öğretmenlerin şikayeti için getirilen mekanizmanın yanlış kullanılması nedeniyle öğretmenler çalışamaz hale geldi. Bu hatta öğrenciler ya da veliler tarafından gelen çoğu asılsız ya da ihbarlara cevap vermeye harcanan zaman nedeniyle öğretmenler de idareciler de işini yapmakta zorlanıyordu. İşte bu yüzden Kayseri’de başlatılan projeye Türkiye’nin her yerinden destek geldi. 

ALO 147 Şikayet Hattı değil Teşekkür Hattı Olsun kampanyası ile eğitimde yapılan iyi şeylerin ve fedakarlıkların öne çıkarılması hedefleniyor. Buraya güzelliklerin ihbarı gelse ve bu davranışlar her yerde örnek olsa ne güzel olur, fikriyle başlayan kampanya ile öğretmenlerin sadece şikayet edilen, tam aksine teşekkür edilen kişiler oldukları yeniden hatırlatıldı. Öğretmenlerin moralini bozmak yerine, moral vermek gerektiği hatırlatıldı. 

Her veli ve öğrencinin bu güzellikleri takip etmesi ve olumsuzlukları öğretmenlerle yüz yüze görüşmeye teşvik edildi. eğitimcileri teşvik eden jestler sayesinde daha aşkla çalışmalarının sağlanması istendi.

Bu kapsamda herkesin öğretmeninin güzelliklerini ALO 147’ye bildirmesi istendi.

Yorumlar (0)