EBA’ya Yapay Zekalı Asistan

Uzaktan eğitim için geliştirilen EBA sistemine şimdide yapay zekalı asistan entegre edildi.

EĞİTİM 03.05.2020, 21:02 22.06.2020, 21:50
EBA’ya Yapay Zekalı Asistan

Anlık Olarak Cevap Verecek

Uzaktan eğitim için kısa sürede geliştirilerek hizmete sunulan EBA her geçen gün yenilenmeye devam ediyor. Getirilen son yenilik ise yapay zekalı asistan oldu. Kamu ve özel sektör işbirliği ile hayata geçirilen bu yeni projede öğrenci ve veliler serbest metin ile dilediklerini sorabiliyor. Yapay zeka ise bu sorulara yanıt veriyor. Klasik chatbotlar gibi sabit sorulara sabit yanıtlar vermeyen bu sistem kendisini sürekli olarak geliştiriyor. Böylelikle öğrenme kabiliyeti olan bir yapay zeka ortaya çıkmış oluyor.

Yapay zeka asistan özelliğinden faydalanmak isteyenler EBA internet sayfasının sağ alt kısmında yer alan turuncu ikona tıklamalıdır. Ardından buraya diledikleri soruları yazabilirler. Yanıtlar ise çok kısa süre içerisinde verilecektir. Bu sayede ders programı, EBA kullanımı ile ilgili sorular ve daha fazlası asistan tarafından yanıtlanacaktır.

Uzaktan eğitimin yaygınlaştırılması konusunda gerekli çalışmalar hızlı bir şekilde yapılmaya devam edecek. İlerleyen süreç içerisinde örgün öğretimin uzaktan eğitim ile daha fazla entegre edilmesi sağlanacak. Bu konuda kamu ve özel sektöründe görev alan bilişim sektörü çalışanları da büyük emek sarf etmektedir. Yenilikçi teknolojiler ile tüm dünyaya örnek olan çalışmalar sergilendiğini ifade edebiliriz. Bu bağlamda genç nesillerimizin de kendilerini sürekli olarak geliştirmelerinde fayda vardır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)