EBA Üzerinden Sınav Yapılacak mı

Öğrenciler eğitimlerine uzaktan eğitimle devam ederken, sınav olup olmayacağını ve kapsamını merak ediyor.

EĞİTİM 25.03.2020, 20:15
EBA Üzerinden Sınav Yapılacak mı

Sınav Yapılabilecek

Eğitimde 1 haftalık ara tatilin sona ermesi ile eğitime uzaktan eğitim ile devam edilmektedir. EBA sistemi üzerinden ilköğretim ile ortaöğretim öğrencilerine eğitim verilmektedir. Öğrenciler evde dersleri dinliyor ancak sınav olup olmadığını merak ediyor. Daha sonra yapılacak olan sınavlarda uzakta eğitim dönemine ilişkin konuların dahil olup olmadığı merak ediliyor.

23 Mart 2020 tarihinde EBA üzerinden uzaktan eğitimler başladı. Öğretmenler ile öğrenciler sistem üzerinden soru sorup cevaplayabilecektir. Öğretmenler isterlerse EBA sistemine test ve sınav yükleyebilecektir. Öğrenciler bu sınavları yaparak dersleri pekiştirecektir. Aynı şekilde ödev, etkinlik, quiz gibi ek materyaller sisteme eklenebilecektir.

Öğrenciler EBA sistemine girerek sol panelden sınavlar sekmesini açabilir. Buradan öğretmenlerinin yüklediği içerikleri görebileceklerdir. Öğrenciler oradan sınavları seçecek ve online olarak cevaplayabilecektir. 

Ödev Verilecek

Öğretmenler EBA üzerinden öğrencilere ödev de verebilecektir. Öğretmenlerin verdiği ödevler ana sayfada görüntülenecektir. Her öğrenci buradan görerek ödevlerini yapabilecektir. Böylece uzaktan yapılan dersleri pekiştirme imkanı bulunur. Öğrencilere günde en fazla 1 saat ders yapılmaktadır. Kalan vakitlerinin bir kısmını ise bu derslerin tekrarı ve ödevlerin yapılması için kullanmalıdırlar. Böylece eğitimde kayıp değil, kazanç yılı olabilecektir. Öğrenciler öğretmenleri ve diğer yetkililerin önerilerini dinlemeli ve ailelerin de desteği ile derslerini aksatmamalıdır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Tarkan baltaci 1 yıl önce
Giriş işlemi hakkinda birisi mesaj atabilirmi başvuru yapamıyoruz