E-YDS Başvuruları Başladı

ÖSYM tarafından uygulanan E-YDS sınavı için başvurular başladı. Adaylar 28 Haziran’a kadar başvurularını yapabilecekler.

EĞİTİM 13.06.2018, 15:00
E-YDS Başvuruları Başladı

3 Şehirde Yapılacak

E-YDS sınavı Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde gerçekleştirilecek. 8 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek olan bu sınav için 3.500 kişilik kontenjan ayrıldı. İlk gün içerisinde genellikle tüm başvurular dolarken adayların başvuru yapmak için sürekli olarak sistemi kontrol etmeleri gereklidir. Zira başvurusunu iptal eden adaylar olabilmektedir. Bu durumda boşalan kontenjanların yerine anında başvuru yapmak gereklidir. Ayrıca başvuru ücretlerinin yatırılmaması durumunda başvuruların geçerli olmayacağını da hatırlatmak gerekir.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvuru yapmak isteyen kimseler ÖSYM’nin aday işlemleri sayfasından başvuru yapabilecekler. Öncelikle ödemeler alınacak daha sonra ise adaylar başvurularını yapabilecekler. Kontenjan dolduğu zaman para ödeme işlemleri durdurulacak. Dolayısıyla adayların boş yere para yatırmaları da engellenmiş olacak.

Deneme Sınavı

E-YDS sınavı elektronik ortamda gerçekleştirileceği için adayların aşina olmak adına ÖSYM tarafından hazırlanmış deneme sınavını çözmeleri tavsiye edilmektedir. Böylelikle programın ara yüzüne de aşinalık kazanılacaktır. Daha önce E-YDS sınavına girmemiş adayların bu deneme sınavını çözmeleri önemle rica edilmektedir.

E-YDS başvuruları 28 Haziran’a kadar devam edecek olsa da adayların ellerini çabuk tutmaları gerekiyor. Aksi takdirde sınava girmeleri mümkün olmayacaktır. Özellikle bir sonraki YDS sınavına kadar acil puan alması gerekenler için bu elektronik sınav son derece önem arz etmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)