E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Öğrencini Başı Boş Bırakma

Öğrencilerin eğitim-öğretim boyunca okulla ilgili iş ve işlemler için kullandıkları sistemin adı. Sürekli geliştirilmekte olan sistemi Velilerin takip etmeleri halinde öğrencilerinin devamını sağlaya bilmektedir...

EĞİTİM 04.04.2019, 11:33
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Öğrencini Başı Boş Bırakma

E-okul sistemi veli bilgilendirme sistemi üzerinden not girişleri, sınav, devamsızlık, nakil işlemleri, öğrenci kaydı, sınav tarihleri, karne notu, gelişim raporları, ödevler, projeler, öğrencinin almış olduğu belgeler, öğrenci veli bilgileri gibi pek çok bilgiler olup velilerin hizmetine sunulmuştur.

Bu hizmet kapsamında veliler çocuklarının durumlarını daha şeffaf bir şekilde öğrene bilmekte. Ayrıca öğrencinin okula devam edip etmediğini devamsızlık durumunu gözlemleyen veli öğrencisinin okulda mı yoksa kaçmakta mı çünkü kötü ve zararlı arkadaşlar maalesef bir çok öğrenciyi okuldan hatta hayattan koparmıştır. Öğrencisi olan velilerin mutlak e-okul sistemi üzerinden çocuklarını kontrol etmeli ve yardımcı olmaları elzem haline gelmiştir.

e-okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilmek için aşamaları takip etmeniz gerekmekte olup ilk önce e-okul.meb.gov.tr adresine girip, açılan sayfa penceresinin sağ tarafında liste halinde sunulan veli girişini tıklayarak, TC kimlik numaranız ve sizin adınıza düzenlenmiş şifrenizle giriş yapılabilmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)