DSİ Yeterlilik Belgesi Sınavı Yapıyor

DSİ Genel Müdürlüğü Jeoteknik Hizmetler ve Yer Altı Suları Dairesi Başkanlığı tarafından yayınlanan ilan ile haberimizde belirtilen alanlarda ve illerde yeterlilik sınavı yapılacağı duyuruldu.

EĞİTİM 14.01.2019, 14:23 14.01.2019, 18:53
DSİ Yeterlilik Belgesi Sınavı Yapıyor

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ilanda yer altı suyundan içme, kullanma, sulama ve diğer maksatlar için inşa edilecek su sondaj kuyusu, galeritünel, keson suyu,drenaj ve kehrizlerde çalışacak kişiler için 2019 yılı yeterlilik sınavı yapılacak.

DSİ yeterlilik sınavı 1. Sınıf Rotari Sondörlüğü, 1. Sınıf Darbeli Sondörlüğü, 1.Sınıf Galeri-Tünelci, Kuyucu, 2.Sınıf Rotari Sondörlüğü, 2. Sınıf Darbeli Sondörlüğü, 2.Sınıf Galeri-Tünelci, Kuyucu, Hafif Araç Sondörlüğü alanlarında yapılacaktır.

Sınavlar iki ilde yapılacak olup 1. sınava giremeyen veya ilk sınavda başarısız olanlar 2.sınav yerinde sınava katılabileceklerdir. Sınavlar sözlü ve yazılı olmak üzere 2 aşamada gerçekleşecektir.
Birinci sınav yeri DSİ 6. Bölge Müdürlüğü Adana olup, yazılı sınav 12 Şubat 2019 da sözlü sınav 13 Şubat 2019 tarihinde yapılacaktır.

İkinci sınav yeri DSİ 7. Bölge Müdürlüğü Samsunda yapılacaktır. Yazılı sınav 12 Mart 2019 da yapılacak ve 13 Mart 2019 tarihinde sözlü sınav yapılacaktır.

Sınavlara katılmak isteyenlerden istenilen belgeler şöyledir.

Türk vatandaşı olmak, en az ilkokul mezunu olmak ( Onaylı diploma sureti ), yer altı suları işlerinde çalışabileceğine dair göz, kulak, burun ve bedensel sağlık durumunu bildiren 2019 yılı içinde Sağlık ocağından veya yetkili hastaneden alınmış sağlık raporu, birinci sınıf belge alacaklar için en az 7 yıl, ikinci sınıf belge alacaklar için ise en az 4 yıl, belge almak istedikleri branşta bilfiil çalışmış olduğunu belirten, ilgili kurum veya firmadan alınmış onaylı hizmet belgesi veya onaylı bonservis belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 4 adet vesikalık fotoğraf,

Başvuracak bütün adaylar bavurularını DSİ Jeoteknik Hizmetler ve Yer altı suları Dairesi Başkanlığı’na hitaben yazılmış hangi branşta sınava girmek istediğini, ikametgah adresini ve sabıka kaydı beyanını belirten dilekçelerini yazmaları ve Devlet Mahallesi, İnönü Bulvarı No:16 Çankaya/ANKARA adresine göndermeleri gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
IBRAHİM.G.C 2 yıl önce
33 yasındayım e sınıfı belgemvar is arıyorum
Salih kutlu 2 yıl önce
Vay maşllah Allah cc hu sayinizi ve işinizi bereketle artırsin inşllah amin...