DGS’ye Girecek Adaylar Dikkat

21 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan DGS sınavına ilişkin ÖSYM’den önemli hatırlatma ve uyarılar yapıldı.

EĞİTİM 21.07.2018, 10:02
DGS’ye Girecek Adaylar Dikkat

Saat Uyarısı

Her sınavda karşılaşılan saat problemlerinin son bulması için yeniden bir hatırlatma yapma gereği hisseden ÖSYM, saat 10.00’dan sonra sınavın yapılacağı binalara girişlerin yapılamayacağını duyurdu. Bu sebeple adayların saat 10.00’dan önce sınav binalarına giriş yapmaları gereklidir. Aksi takdirde sınava alınmayacak ve mağdur olmaları söz konusu olacaktır.

Bir diğer önemli uyarı ise sınava getirilmesi gereken belgeler ile ilgili yapıldı. Buna göre sınava sadece kimlik belgesi ile sınava giriş belgesinin getirilmesine müsaade ediliyor. Bunun haricinde getirilen hiçbir eşyaya izin verilmeyecek. Sadece pet şişe içerisindeki sular sınav yerine sokulabilecek. Ancak bu şişelerin de kağıt ambalajlarının sökülmesi gerekmektedir.

Geçtiğimiz sınavlarda adaylar ilgili belgeleri unuttukları için geri dönmek zorunda kalmış ve sınava yetişememişlerdi. Senede bir defa yapılan DGS sınavını kaçıran adaylar ise 1 sene beklemek durumunda kalacaklar. İşte böylesi bir mağduriyet ile karşı karşıya kalmamak için adayların son derece dikkatli olmaları gerekmektedir.

DGS sınavı ile birlikte adaylar 2 yıllık ön lisans eğitimlerini 4 yıla tamamlayabilmektedirler. Örneğin adalet bölümünden hukuk fakültesine ya da ilgili bölümlerden mühendislik bölümlerine geçiş bu sayede sağlanmaktadır. Genel itibariyle sonuçların açıklanması ve kayıtların yapılması süreçleri üniversitelerin başlamasından sonraya tekabül etmekte ve birkaç hafta kaçırılabilmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
aysu akkaya 3 yıl önce
baraj açıköğretim puanı kaç bilginiz varmı