DGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

ÖSYM tarafından 2018 DGS yerleştirme sonuçları açıklandı. Adaylar sonuçlarını ÖSYM AİS sonuç sayfasından öğrenebilecekler.

EĞİTİM 21.09.2018, 21:31
DGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Sonuç Sorgulama

İki yıllık önlisans eğitimini 4 yıllık lisans eğitimine çevirmek isteyen öğrencilerin girdiği DGS sınav sonuçlarının açıklanmasıyla tercihler yapılmıştı. Beklenen yerleştirme sonuçları da bugün açıklandı. Tercih yapan adaylar https://sonuc.osym.gov.tr adresinden sonuçlarını sorgulayabilecekler. TC kimlik numarası ve ÖSYM şifresi ile sonuçlar öğrenilebilecek.

Adaylar sonuçlarında yerleştirdikleri yükseköğretim kurumlarını görebilecekler. Yerleşemedilerse de hiçbir programa yerleşemedikleri uyarısı ile karşılaşacaklar.

Kayıtlar Ne Zaman?

Merkezi yerleştirme sonuçlarına göre lisans programına yerleşmeye hak kazanan öğrenciler için kayıt süreci başlayacak. DGS ile yerleşen aylar için kayıt dönemi 21-27 Eylül 2018 tarihleri arasında olacaktır. Kazanılan ilgili üniversiteye kayıt yaptırılacaktır. Öğrencilerin bu süre içinde yerleştikleri üniversiteye başvuru yapması gerekiyor.

Üniversite kayıtlarının bir an önce yapılarak eğitime başlanması gerekiyor. Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla pek çok yükseköğretim kurumu da ders başı yaptı.

Ek yerleştirmeler ne zaman?

2018 DGS yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile hangi üniversite ve bölümde ne kadar boş kontenjan kaldığı belli oldu. Ancak boş kontenjanlar henüz açıklanmadı. Yerleştirme sonuçları ile istediği yere yerleşemeyen kişiler ek yerleştirmeleri bekliyor.

DGS ek yerleştirme tercihlerinin ne zamana yapılacağı ise henüz belli değil. ÖSYM takviminde yer almayan bu ayrıntıya ilişkin açıklama yapılması bekleniyor. Ancak henüz beklenen açıklama da gelmedi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@