DGS'ye Girecek Adaylar Dikkat

Dikey Geçiş Sınavı ile üniversitelerin 4 yıllık bölümlerine geçiş yapmak isteyen adaylar için nüfus müdürlükleri hafta sonu da görev yapacak.

EĞİTİM 27.06.2019, 22:10
DGS'ye Girecek Adaylar Dikkat

Geçici Kimlik Belgesi Verilecek

30 Haziran 2019 tarihinde Dikey Geçiş Sınavı gerçekleştirilecek. DGS sınavı ile adaylar örgün eğitim veren üniversitelere geçiş yapma imkanına kavuşacak. Sınava girebilmek için adayların beraberinde kimliklerini ve sınava giriş belgelerini getirmeleri gerekiyor. Ancak kimliği olmayan, kaybolan, soğuk damgası olmayan ya da fotoğrafı eski olan kimseler sınava kabul edilmeyecektir. Bunun farkına son dakikada varan kimseler için ise İçişleri Bakanlığı harekete geçti ve sınav günü belirli nüfus müdürlüklerinin açık kalması yönünde karar aldı. Bu müdürlüklerin listesi ise internet üzerinden yayınlandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan bu listede hangi nüfus müdürlüklerinin açık olacağı belirtildi. Nüfus müdürlükleri saat 7 ile 10 arasında açık olacak. Adaylara geçici kimlik belgesi verilecek. Bu belge ile sınava girilmesi mümkün olacaktır. Bu belgeyi alan adaylar derhal sınav yerlerine geçiş yaparak sınava yetişebilir. Oluşabilecek yoğunluk nedeniyle hızlı davranmak ve erken saatlerde nüfus müdürlüklerine gitmekte fayda vardır. Aksi takdirde büyük mağduriyetler yaşanması söz konusu olabilecektir. Adayların en kısa süre içerisinde yeni kimliklerin çıkarmalarında da fayda vardır. Ancak bu sayede sorun yaşamadan sınavlara girmek mümkün olacaktır. Bu konu hakkında yapılacak her türlü açıklamaları internet sitemizden takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)