Devlet Demiryolları Türkiye Genelinde Ücretle Öğrenci Alacağı Yayımlandı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yollarında 2019 yılı Türkiye genelinde ücret karşılığında (TCDD TÜVASAŞ TÜDEMSAŞ ile TÜLOMSAŞ) yerleştirilmek üzere alım yapılacağını duyurdu…

EĞİTİM 10.04.2019, 19:50
Devlet Demiryolları Türkiye Genelinde Ücretle Öğrenci Alacağı Yayımlandı

TCDD kapsamında TÜVASAŞ TÜDEMSAŞ VE TÜLOMSAŞ bünyelerinde çalıştırılmak üzere stajyer öğrenci alımı yapmaktadır. Alıma lise, önlisans ve lisans mezunları arasında okuyan öğrencilerden yapılacak. Peki stajyer öğrenciler nasıl başvuru yapabilir.

Öğrenim gördüğü okulu sigorta girişi yapılmış ve devam eden stajyerlere bölüm veya stajının devam etmesi halinde staj ücreti ödemesi zorunlu. Bu kapsamda eski dönemlerin uygulamalarını yönetmelik ile kaldırıldığından dolayı staja giden hangi okuldan olursa olsun zorunlu ödeme yapılması gerekmektedir.

Stajyer öğrenciler yerleştirme işlemlerini nasıl yapacak. e-devlet kapısı üzerinden başvurular kabul edilmektedir. Kabul edilenler işletmelere hafta 1 veya 2 gün gittikleri için staj dosyaları işveren işletme müdürlüğü tarafından imza altına alınır. Staj süreleri dolan öğrencinin ise sigortası kesilir ve işverence ilişiğine son verilir.

Öğrenci alımı e-devlet sistemi üzerinden Mesleki Eğitim ve Yaz olarak arama çubuğunda aratarak bulunmakta, başvuru ise lise, önlisan ve Yüksekokul olarak 03.05.2019 tarihine kadar başvurular açıktır.

Sonuç açıklama tarihi 17.05.2019 olarak belirtilmiştir. Ayrıca yerleştirmelerin tamamlamasından sonra eposta yolu ile bilgi verilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)