Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eğitim Öğretim Dönemi Kapandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan kabine görüşmelerinin ardından 2019-2020 eğitim öğretim döneminin kapandığı açıklandı.

EĞİTİM 18.05.2020, 23:00 22.06.2020, 20:35
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eğitim Öğretim Dönemi Kapandı

Kreşler 15 Haziran’da Açılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya köşkünde 8. defa telekonferans yöntemiyle gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 2019-2020 eğitim öğretim yılının kapandığını okulların Eylül ayında açılacağını açıkladı. Bununla birlikte kreşler ve gündüz bakım evlerinin 15 Haziran tarihi itibariyle açılacağını da belirtti.

Uzaktan Eğitimin Bitiş Tarihi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından önce bir açıklama da Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geldi. Bakanlık uzaktan eğitimin 19 Haziran tarihine kadar devam edeceğini aktardı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk eğitim sürecine ilişkin yeni gelişmeleri de paylaşmaya devam edeceklerini aktardı.

Daha önce yapılan açıklamalarda da uzaktan eğitimin artık normal eğitimin bir parçası olacağı ifade edilmişti. Bu nedenle uzaktan eğitim sisteminin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için çalışmalar yapılacak. Ayrıca sadece ortaokul ve lise öğrencileri için değil diğer öğrenciler için de uzaktan eğitim yaygınlaştırılacaktır.

Bu yıl LGS ve YKS sınavlarına girecek olan adaylar büyük bir motivasyon eksikliği ile sınava girecekler. Zira sokağa uzun bir süredir çıkamayan gençler psikolojik olarak yıpranmış bir durumda. Ayrıca önceki konuları ev imkanları ile çözmeye çalışan gençler ancak bir yere kadar gelebilmiştir. Bu da ister istemez öğrencilerin çalışma azimlerini ve isteklerini bir miktar kırmaktadır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)