ÇOMÜ Eğitimde Sanal Laboratuvarlara Geçti

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi eğitimlerinde kullanılmak üzere sanal eğitim laboratuvarları inşa etti. Kalıcı Öğrenme Sağlanacak..

EĞİTİM 10.03.2018, 17:27
ÇOMÜ Eğitimde Sanal Laboratuvarlara Geçti

Tıp fakültesinde hayata geçirilen bu uygulama ile kavranması güç olan konular daha iyi bir şekilde anlaşılabilecek. Özellikle embriyoloji, anatomi ve histoloji alanlarında öğrenmenin daha kolay gerçekleştirildiği ifade edilmektedir. 

Bu laboratuvarlar sayesinde öğrenciler ders dışında da öğrenme gerçekleştirebilecekler. Bu sayede de çok daha kaliteli bir eğitim verilmiş olacak. Ayrıca busanal eğitim materyalleri sadece tıp fakültesinde değil eczacılık, veterinerlik, biyoloji ve sağlık bilimleri gibi farklı alanlarda da kullanılmaktadır. 

Bu sanal eğitim sayesinde teoride öğrenilenler pratiğe dökülmekte ve öğrencilerin bilgilerini kullanabilmeleri mümkün hale getirilmektedir. Birebir insan vücudunun aynısı olan bu sanal programlar sayesinde başarının artırılması çok daha kolay olmaktadır.

Ender Hastalıklar
Bu uygulamanın en büyük faydalarından birisi de ender görülen hastalıkların tedavisini kolaylaştırmak olmaktadır. Zira bu sayede hastalıkların mantığı daha iyi bir şekilde kavranmakta ve çözümü için kafa yorulabilmektedir. 

Mesleğe başlayan doktorların da bu uygulamalardan faydalanabileceği belirtilmektedir. Dolayısıyla eğitimde sınır tanınmamaktadır. Eğitimi keyifli ve daha kaliteli bir hale getiren bu uygulamanın diğer üniversiteler tarafından da benimsenmesi bekleniyor. Böylelikle sağlık alanında çığır açacak yenilikler ile karşı karşıya kalacağımızı söylemek de yanlış olmayacaktır. Ayrıca çözümü olmayan hastalıkların sayısı da bu sayede çok daha kolay olacaktır.

Yorumlar (0)