Bu Bölümü Tercih Edene 1300 TL Burs Verilecek

Belirli devlet üniversitelerinde açılan Hayvansal Üretim ve Teknolojileri bölümünü tercih edene 1300 TL burs verilecek.

EĞİTİM 06.07.2018, 19:25
Bu Bölümü Tercih Edene 1300 TL Burs Verilecek

2 Üniversitede Var

Hayvansal Üretim ve Teknolojileri bölümü Dicle Üniversitesi ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde mevcut. Buralardan mezun olan öğrenciler başta Tarım Bakanlığı olmak üzere araştırma kuruluşları, üniversiteler, bankalar, belediyeler gibi kuruluşlarda istihdam edilecek. Özel sektörde de pek çok istihdam alanı bulunuyor.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Ayhan Şahenk Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Hayvansal Üretim Ve Teknolojileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ethem Akyol bölümde %100 İngilizce eğitim verdiklerini ifade etti. Ayrıca bu bölümü tercih eden tüm öğrencilere 600 TL karşılıksız doğuş bursu verilecek. Bölüme ilk 3 sıradan yerleşen öğrencilere ise 700 TL YÖK bursu verilecek. Yani bölüme ilk 3 sıradan giren öğrenciler 1300 TL burs alacak.

Yurt İmkanı da Sağlanacak

Öğrencilere karşılıksız olarak verilen burs imkanının yanı sıra iki kişilik yurtlarda kalma imkanı da sağlanacak. Bu bursu alan öğrenciler aynı zamanda KYK bursu ve kredi imkanından da yararlanabilir. Öğrenciler 5 yıllık eğitimlerini ailesinden maddi destek almadan sağlayabilirler.

Öğrencilere bir yıl yurt dışında eğitim alma ya da staj yapma, work and tarvel ile hem gezme hem de dil öğrenme gibi imkanlar sunulacaktır. 2013 yılında açılan bölüme burs ilk defa bu sene verilmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)